Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Twój głos się liczy!

Diecezja Radomska

Twój głos się liczy!

12 maj 2018 / Tekst

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zwróciło się z apelem do księży proboszczów o pomoc w zbieraniu podpisów w obronie życia człowieka. Jest on skierowany do parlamentarzystów z diecezji radomskiej o uchwalenie ustawy broniącej życia człowieka, którą poparło ponad 830 tys. osób. - Apel ma być wyraźnym i mocnym głosem w sprawie projektu "Zatrzymaj aborcję" - mówi ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Kilka dni temu Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ponownie nie zajęła się projektem "Zatrzymaj aborcję". Dlatego Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zwróciło się z apelem do księży proboszczów o pomoc w zbieraniu podpisów w obronie życia człowieka. - Apel może podpisać każdy. Niepotrzebne są żadne dokumenty, wystarczy zwykły podpis, może być nawet nieczytelny - informuje ks. Sławomir Adamczyk.

Zebrane podpisy należy dostarczyć do Komitetu Organizacyjnego Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny do 18 maja lub przynieść na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 20 maja.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kościele farnym o godzinie 15.00. Biskup Henryk Tomasik zwrócił uwagę, że Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu "podkreślenia prawdy o wartości życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci". - Mają one na celu zaakcentowanie znaczenia rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Rodzina taka jest otwarta na przyjęcie i wychowanie dzieci. Inicjatywa organizowania Marszu ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga - powiedział biskup radomski.

Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem "W dużej rodzinie miłość nie zginie". - Hasło to podkreśla wartość rodziny, która jest najważniejszą wspólnotą w życiu każdego z nas. Trzeba przy tej okazji mocno podkreślić, że dzięki rodzinom przetrwała idea patriotyzmu, polskość, wiara i wierność Kościołowi. Dzięki rodzinom, szczególnie wielodzietnym, Polska przetrwała i nie dała się zrusyfikować czy zgermanizować - mówił bp Tomasik.

Dodaje, że dzisiaj potrzeba nam także takiego „ducha rodzinnego”, który pozwoli jeszcze bardziej kochać naszą ojczyznę, troszczyć się o jej przyszłość oraz otworzyć się na większą liczbę dzieci. - Dlatego zapraszam do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie oraz rodziców z dziećmi. Zapraszam wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźcie ze swoimi sztandarami, emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina - apeluje biskup Henryk Tomasik.

W programie wydarzenia jest msza święta, koncert ewangelizacyjny zespołu "Moja Rodzina" oraz atrakcje dla dzieci i konkursy rodzinne.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4