Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęty

Diecezja Radomska

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęty

07 październik 2018 / Tekst

Wystawy, koncerty i panele dyskusyjne znalazły się w programie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który rozpoczął się dziś w Radomiu. Finałem imprezy będą obchody, przypadającego 14 października, XVIII Dnia Papieskiego.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęty
foto: MN/Radio Plus Radom

Organizatorzy zadbali o to, by oferta Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej była różnorodna i atrakcyjna, tak by każdy - jak mówi biskup pomocniczy Piotr Turzyński - mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Przyświecająca projektowi idea to prezentacja artystów, którzy tworzą biorąc za podstawę ogólnoludzkie, chrześcijańskie wartości. Przekaz adresowany jest do bardzo młodych, ale też i dojrzałych odbiorców - mówi biskup Piotr Turzyński:

- Jednym z ważniejszych spotkań będzie to, poświęcone życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. W Seminarium Duchownym otwarta zostanie wystawa "Sienkiewicz (nie)odkryty!?", na której będą wyeksponowane rękopisy niektórych dzieł autora "Potopu". Imprezie towarzyszyć będzie także wystawa, zatytułowana "W drodze do niepodległości" - mówi biskup.

Msza św. inaugurująca cykl wydarzeń odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga. W homilii bp Piotr nawiązał do największych patriotów w dziejach Polski. - Kultura to chluba naszego narodu - podkreślał:

Po Mszy św. wierni wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu i chóru pod dyrekcją ks. Bartłomieja Winka " Młodzi z Winkiem".

Projekt zrealizowały PERN S.A. Bank Pocztowy, Narodowe Archiwum cyfrowe i Archiwum akt Nowych. Ekspozycja zostanie udostępniona zwiedzającym w radomskiej katedrze.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4