Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/W diecezji rusza Drzewko Adwentowe

Diecezja Radomska

W diecezji rusza Drzewko Adwentowe

04 grudzień 2018 / Tekst

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca parafie do organizowania akcji charytatywnych w czasie Adwentu. Jednym z popularnych działań podejmowanych przez Parafialne Zespoły Caritas jest tzw. "Drzewko adwentowe". Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza.

Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas zachęcił duszpasterzy do zorganizowania adwentowej akcji wpierającej najuboższych w parafiach. Drzewko adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. - Nie rezygnujmy, mimo rodzących się wątpliwości m.in. z racji rządowego programu 500+ - zwraca uwagę ksiądz Kowalski.

Proponuje, by w tym roku Drzewko adwentowe stało się sposobem na pomoc osobom starszym, samotnym i chorym długoterminowo. - To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do wsparcia i okazania braterskiej jedności. Służymy pomocą wszystkim, którzy zechcą rozpocząć tą akcje - informuje ks. Robert Kowalski.

Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza. - Składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim księżom opiekunom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za wspieranie inicjatyw prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas - powiedział ks. Robert Kowalski.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4