Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /DIECEZJA/W diecezji rusza Drzewko Adwentowe

Diecezja Radomska

W diecezji rusza Drzewko Adwentowe

04 grudzień 2018 / Tekst

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca parafie do organizowania akcji charytatywnych w czasie Adwentu. Jednym z popularnych działań podejmowanych przez Parafialne Zespoły Caritas jest tzw. "Drzewko adwentowe". Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza.

Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas zachęcił duszpasterzy do zorganizowania adwentowej akcji wpierającej najuboższych w parafiach. Drzewko adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. - Nie rezygnujmy, mimo rodzących się wątpliwości m.in. z racji rządowego programu 500+ - zwraca uwagę ksiądz Kowalski.

Proponuje, by w tym roku Drzewko adwentowe stało się sposobem na pomoc osobom starszym, samotnym i chorym długoterminowo. - To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do wsparcia i okazania braterskiej jedności. Służymy pomocą wszystkim, którzy zechcą rozpocząć tą akcje - informuje ks. Robert Kowalski.

Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza. - Składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim księżom opiekunom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za wspieranie inicjatyw prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas - powiedział ks. Robert Kowalski.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4