Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/W diecezji rusza Drzewko Adwentowe

Diecezja Radomska

W diecezji rusza Drzewko Adwentowe

04 grudzień 2018 / Tekst

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca parafie do organizowania akcji charytatywnych w czasie Adwentu. Jednym z popularnych działań podejmowanych przez Parafialne Zespoły Caritas jest tzw. "Drzewko adwentowe". Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza.

Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas zachęcił duszpasterzy do zorganizowania adwentowej akcji wpierającej najuboższych w parafiach. Drzewko adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. - Nie rezygnujmy, mimo rodzących się wątpliwości m.in. z racji rządowego programu 500+ - zwraca uwagę ksiądz Kowalski.

Proponuje, by w tym roku Drzewko adwentowe stało się sposobem na pomoc osobom starszym, samotnym i chorym długoterminowo. - To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do wsparcia i okazania braterskiej jedności. Służymy pomocą wszystkim, którzy zechcą rozpocząć tą akcje - informuje ks. Robert Kowalski.

Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza. - Składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim księżom opiekunom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za wspieranie inicjatyw prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas - powiedział ks. Robert Kowalski.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA