Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /DIECEZJA/W górę serca! Gotów?

Diecezja Radomska

W górę serca! Gotów?

14 październik 2018 / Tekst

Dziękczynna Msza św., podziękowania i wspomnienia. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej obchodzi srebrny jubileusz.

W górę serca! Gotów?
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi, którym bliskie są wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Działający w KSM podejmują działania na czterech płaszczyznach: religijnej, patriotycznej, charytatywnej i kulturalno-sportowej. Diecezjalny KSM zorganizowany jest w 15 parafialnych oddziałach. - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży uczestniczy w tej misji Chrystusa, którą Pan Jezus przekazał uczniom: Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam - mówi Biskup Radomski Henryk Tomasik:

W diecezji radomskiej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powołał pierwszy biskup diecezji - ks. bp Edward Materski. Pierwszym prezesem diecezjalnego KSM był Paweł Oracz. - Najpierw stworzyliśmy pewien oddział KSM-u akademickiego - wspomina:

Jakub od czterech lat działa w oddziale Stowarzyszenia w Bielisze. Jak mówi, w KSM może rozwijać to, co kocha najbardziej - ewangelizację przez muzykę:

Tomek do KSM w Garbatce-Letnisku trafił jako dwunastolatek. Teraz ma dziewiętnaście lat i przyznaje, że dzialalność w Stowarzyszeniu uformowała go jako dojrzałego człowieka, żyjącego blisko Boga i otwartego na bliźnich:

W jubileuszu udział wziął również ks. Andrzej Lubowicki - asystent generalny KSM. - Chociaż dzisiejszy świat mówi, że mamy się kształtować w tą stronę aby być ciągle pięknym, młodym i bogatym, to proszę Was, by ten duch nie ustawał, żebyście byli coraz bardziej zaangażowani - apelował:

We Mszy św. i jubileuszowej gali udział wzięli byli i obecni członkowie KSM oraz sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia. Pierwszą częścią obchodów była pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny - patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Podczas sobotniej gali pamiątkowymi statuetkami wyróżnieni zostali m.in bp Henryk Tomasik, ks. Grzegorz Łabądz - asystent diecezjalny KSM, ks. Andrzej Lubowicki oraz wszyscy, którzy na przestrzeni dwudziestu pięciu lat pełnili funkcję prezesów diecezjalnego KSM. Okolicznościowymi dyplomami ozdnaczone zostały wszystkie oddziały działające w diecezji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4