Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /DIECEZJA/W Młodocinie budują kościół

Diecezja Radomska

W Młodocinie budują kościół

26 marzec 2019 / Tekst

Rozpoczęła się budowa murowanego kościoła w Młodocinie koło Radomia. W tym roku parafia św. Zofii obchodzi 25-lecie istnienia. Wspólnota liczy ok. 1200 osób.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Pierwsza łopata została symbolicznie wbita w ziemię w Środę Popielcową, a następnego dnia rozpoczęto kopać doły pod fundamenty, które zostały już wylane. - W ciągu dwóch najbliższych tygodni planujemy wylać beton do tzw. poziomu zero. Następnie rozpoczną się prace murarskie. Mamy ambitne plany na ten rok. Chcemy doprowadzić do nakrycia kościoła - powiedział ks. Emil Hebda, proboszcz parafii.

Ks. Hebdę cieszy wsparcie ze strony parafian. - Wiele prac nie dokona się w wyniku pospolitego ruszenia, jak to było kiedyś. Jednak część prac jest wykonywana ze wsparciem ludzi. Zresztą sami przychodzą i pytają się, w czym mogą pomóc - dodaje ksiądz proboszcz:

Kościół będzie murowany. Jego długość będzie wynosić 32 metry a szerokość 15 metrów. Będzie to jednonawowy obiekt, z dwuspadowym dachem i 25-metrową wieżą.

Przy pracach budowlanych pomaga Karol Berak. - Towarzyszmy mi wielka radość. Budowa kościoła to największe wydarzenie w życiu naszej parafii. Zaangażowanie ludzi się bardzo duże. Nie trzeba nikogo namawiać, ludzie sami przychodzą i pytają, co mogą jeszcze zrobić - powiedział Karol Berak:

Z kolei Fabian Musielewicz na rozpoczęcia budowy kościoła czekał 25 lat. - Od samego początku modliliśmy się w tymczasowej kaplicy. Dzisiaj otwiera się nowy rozdział w życiu naszej parafii. Fundamenty idą w górę a mu czujemy radość, że wspólnie wspieramy to dzieło - powiedział parafianin:

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się w najbliższy piątek, 29 marca. Kamień został poświęcony przez św. Jana Pawła II w 1999 roku w Sandomierzu. Obecnie odbywają się misje z racji 25-lecia istnienia parafii.

Pierwotny kościół w Młodocinie Mniejszym wybudowano w 1982 r. staraniem ks. Zdzisława Kałuzińskiego. Była to budowla wzniesiona z pustaków. W tylnej części świątyni usytuowano salę katechetyczną. Parafia została erygowana 20 VI 1994 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wiosek wydzielonych z parafii Kowala. Drugi tymczasowy kościół został postawiony na nowej działce w latach 1995–1996 staraniem ks. Władysława Dębowskiego. Kaplice boczne dobudowano w 1999 r. Poświęcenia kościoła dokonał bp Stefan Siczek w 1995 r.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4