Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/W podskokach i na kolanach

Diecezja Radomska

W podskokach i na kolanach

08 wrzesień 2018 / Tekst

Za tydzień, w sobotę 15 września odbędzie się w Radomiu Apel Młodych. - Nasz apel nie jest tylko imprezą, ale jest spotkaniem żywego Kościoła. To jest spotkanie ludzi młodych i jest to, co być powinno. Jest adoracja, jest spowiedź, jest spotkanie, jest śpiew - mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Mariusz Wilk.

W podskokach i na kolanach
fot. Radio Plus Radom/RM

Apel Młodych odbędzie się pod hasłem "BÓG, który JEST". - Gromadzimy się na Apelu Młodych, żeby wyrazić swoją wiarę. To wszystko, co tam się dzieje to jest suplement. To wszystko ma nam uzmysłowić prawdę o bogu, który jest. Często o tym zapominamy. Nawet będąc wierzącymi tak sobie to życie ustawiamy, że powoli eliminujemy z niego Pana Boga,  nieświadomie nieraz. Myślimy, że sobie poradzimy w wielu kwestiach, że damy radę, bo jesteśmy inteligentni, zdolni. Może okazać się, że Pan Bóg jest na marginesie naszego życia, a On chce być w centrum. To On jest Bogiem. To On czyni cuda. Chcemy o tym w tym roku przypomnieć - wyjaśnia ks. Wilk.

Program rozpocznie się o godz. 16 w Łaźni. - Zapraszamy na promocję książki Asi Czapli z Radomia, osoby niepełnosprawnej, bardzo żywiołowej, dziewczyny, która ma fantazję i napisała coś bardzo ciekawiego - zachęca ks. Mariusz. To spotkanie poprowadzi Paweł Domagała. O godz. 17.15 na scenę wyjdą "Wyrwani z Niewoli". Zaserwują chrześcijański hip-hop, a przede wszystkim historię swojego nawrócenia i świadectwo wiary.

Godzina 18 to start koncertu "Nieziemskie Granie". Ks. Barłomiej Wink i jego liczny chór będą ewangelizować muzyką. Usłyszymy "apelowe" hity i nowości. To czas radości, tańca, ale i refleksji. Podczas koncertu swoją wiarą podzieli się Irenenusz Krosny, znany mim, ale też ojciec, mąż, teolog.

Tak jak co roku w Parku Kościuszki zaaranżowana zostanie strefa modlitwy i pojednania. W muszli koncertowej trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a w poszczególnych alejkach czekać będą spowiednicy. W tym czasie scena będzie tętnić muzycznie, ale przyjdzie czas wyciszenia. To kulminacja - centralna adoracja Najśw. Sakramentu, którą poprowadzi w tym roku młode małżeństwo. - Wszyscy uklękniemy przed Panem Jezusem i znowu doświadczymy tej przejmującej ciszy na ul. Żeromskiego. To jest potwierdzenie tego, czego młodzież oczekuje. Kiedy trzeba to jest śpiew, taniec, a kiedy trzeba to jest cisza, modlitwa, adoracja i skupienie - zauważa diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4