Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Pochmurno

3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 87%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wacław TEAM do Jasnogórskiej Pani

Diecezja Radomska

Wacław TEAM do Jasnogórskiej Pani

06 lipiec 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Z przygotowanymi rowerami i spakowanymi śpiworami, a przede wszystkim z intencjami w sercach. Jedenastu członków grupy rowerowej Wacław TEAM wyruszyło dziś w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.

Rowerowi pątnicy na Jasną Górę dotrą w sobotę, gdzie spotkają się z pielgrzymującymi w ramach XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Przed południem wezmą udział w spotkaniu wszystkich grup, natomiast po południu - wyruszą w drogę powrotną. Jednak zanim to, do pokonania mają 200 kilometrową trasę. Dla osób jeżdżących z Wacław TEAM to ważne, że w programie wyjazdów w każdym sezonie organizują również pielgrzymkę do Częstochowy.

Dla Iwony Strużyny tegoroczna pielgrzymka jest dziękczynieniem za dziesięć lat sakramentu małżeństwa. - To będzie nasza jubileuszowa pielgrzymka. - cieszy się pani Iwona. Taki wyjazd to połączenie modlitwy i bliskości z Bogiem z pasją:

                        

Pątnicy zgodnie podkreślają, że łączy ich wiara i wspólna pasja. - Jeździmy tyle lat, że nic nas nie może zaskoczyć. - zapewnia Marek Kobza, a Piotr Filipowicz dodaje: - Prognozy pogody są optymistyczne:

Wacław TEAM na Jasną Górę pielgrzymuje już po raz czwarty. Rokrocznie organizatorzy starają się zmieniać trasę. W tym roku pątnicy jechać będą przez Drzewicę, Opoczno i Paradyż. - Będą to typowo polskie widoki. - podkreśla nawigator pielgrzymki Tomasz Nowak:

Przed wyjazdem pątnicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Zamarię - przewodnika Wacław TEAM-u. - Pielgrzymka jest takim czasem, kiedy człowiek powinien odnowić w sobie uległość względem Pana Boga. - powiedział  do zgromadzonych na Eucharystii:

Pielgrzymka jest stałym punktem w harmonogramie grupy, jednak kolarze w Wacław TEAM wspólnie wędrują po całej Polsce, obierając różnorodne trasy - od krótkich jednodniowych wyjazdów, po dłuższe trasy - po wybrzeże Polski, a nawet do Fatimy. - mówi ks. Piotr Zamaria:

W czwartek pątnicy odpoczywać będą w Paradyżu, w piątek dojadą do Częstochowy, natomiast w sobotę przed południem spotkają się z pielgrzymami z całej Polski w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Powrót planowany jest na niedzielę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA