Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wakacje dzięki Caritas

Diecezja Radomska

Wakacje dzięki Caritas

04 lipiec 2019 / Tekst

Ok. 800 dzieci i młodzieży skorzysta z tegorocznych wakacji współorganizowanych przez Caritas Diecezji Radomskiej. Są to podopieczni m.in. Domu Matki i Dziecka im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckicm, Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu, czy Świetlicy Akademia Młodych w Radomiu. Środki na ten cel pochodzą m.in. z akcji 1 procent oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Radomiu, Fundacji Enea i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

swietlica-caritas.radom.pl
swietlica-caritas.radom.pl

- Staramy się każdego roku wspomagać wypoczynek letni dla naszych podopiecznych. Kilka dni temu gościliśmy ponad 120 uczestników w ramach IX Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie zorganizowały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Przy okazji dziękujemy Centrum Edukacji Przyrodniczej w Nadleśnictwie Marcule za gościnę - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Ciekawą ofertę przygotowali Pedagodzu Ulicy, którzy prowadzą projekty profilaktyczne, animacyjno-sportowe i kulturalno-artystyczne dla dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym i marginalizacją. - Warsztaty kulinarne, spływ kajakowy, rajd rowerowy, czy spotkania integracyjne - wylicza ks. Kowalski. Pedagodzy ulicy docierają tam gdzie profesjonalna pomoc psychologów, terapeutów, pedagogów nie dociera. Specyfiką pracy pedagogów ulicznych jest bezpośrednie wyjście do dzieci oraz do ich środowiska, niekonwencjonalne podejście, odrębne od utartych schematów.

Również w Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu rozpoczęła się realizacja projektu "Dziecięca Pracownia Architektoniczna". W wakacyjnych zajęciach z modelowania i druku 3d, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Latorośl udział biorą podopieczni placówki w wieku od 9 do 14 lat.

- Do wyjazdu nad morze przygotowują się dzieci ze Świetlicy Akademia Młodych w Radomiu. Staramy się, by oferta wakacyjna była atrakcyjna - powiedział ks. Kowalski:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4