Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Pasterska wdzięczność za wakacje z Bogiem

Diecezja Radomska

Pasterska wdzięczność za wakacje z Bogiem

25 czerwiec 2019 / Tekst

Biskup radomski Henryk Tomasik wyraził wdzięczność duszpasterzom, siostrom zakonnym i katechetom, którzy poświęcają swój czas na organizację wypoczynku w czasie wakacji. Są to m.in. rekolekcje oazowe, obozy harcerskiego czy KSM-u oraz piesze pielgrzymki.

caritas.pl
caritas.pl

- Dziękuję wszystkim księżom, siostrom zakonnym i katechetom, którzy podejmują taką formę pracy z dziećmi i młodzieżą. To kolonie, obozy, rekolekcje, czyli wszelkie formy tzw. wakacji z Bogiem. Jestem wdzięczny za te spotkania, których celem jest pogłębianie wiary młodych ludzi. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają takie formy odpoczynku młodzieży. To ma ogromne znaczenie w formowaniu wiary następnego pokolenia. - powiedział bp Tomasik, który był gościem Radia Plus Radom.

Ordynariusz radomski zwrócił uwagę, że wakacyjne rekolekcje mają nieco inny charakter niż te organizowane w czasie Adwentu czy Wielkiego Postu. - To znak, że nasze społeczeństwo coraz bardziej się polaryzuje. Z jednej strony mamy ludzi niewierzących, stojących obojętnie obok Kościoła i coraz większą grupę ludzi, którzy szukają różnych sposobów pogłębiania wiary. To dotyczy dorosłych i młodych. To piękny znak, że jest zapotrzebowanie na tego typu wakacyjne formy spędzania wakacji - powiedział ksiądz biskup Tomasik.

Przy okazji ordynariusz radomski nawiązał do ostatnich Diecezjalnych Dni Młodych, które od 14 do 15 czerwca odbywały się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Było to pierwsze w historii diecezji radomskiej tego typu wydarzenie duszpasterskie w formule wspólnego weekendu z noclegami w namiotach. Uczestniczyło w nim ok. 800 osób.

Każde spotkanie z młodzieżą się cenną wartością. To znak naszego zatroskania o wiarę i Kościół następnych pokoleń. Dziękuję duszpasterstwu młodzieży za przygotowanie tego wydarzenia i księżom koordynatorom z poszczególnych centrów dekanalnych. To niezwykle ważny owoc współpracy między księżmi. Jestem wdzięczny za szczególne momenty tego wydarzenia, za czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Udział w takiej formie modlitwy kształtuje potrzebę dostrzegania świętości Boga - powiedział bp Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4