Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Weź w swą opiekę Kościół nasz święty...

Diecezja Radomska

Weź w swą opiekę Kościół nasz święty...

08 listopad 2018 / Tekst

Powołani i ich rodzice, diakoni oraz przedstawiciele mediów rozpoczęli nowennę przed uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. 

Weź w swą opiekę Kościół nasz święty...
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Lekcje radykalizmu w poszukiwaniu Jezusa 

Mszy św. na rozpoczęcie nowenny przewodniczył ks. Jarosław Wojtkun - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W swoim słowie przedstawił Maryję, która nie bała się radykalnego wyboru pójścia za Jezusem. - Bycie chrześcijaninem nie dopuszcza przeciętności - przypominał podczas homilii. Podkreślał, że dobrą nauczycielką radykalizmu w życiu i dokonywanych wyborach. Tę część homilii rektor radomskiego WSD oparł na refleksjach św. Antoniego z Padwy dotyczących sześciu słów Maryi wypowiedzianych w Ewangelii. W każdej z wypowiedzi Maryi widać pewność, wiarę w to, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych, zaufanie i oddanie się woli Bożej. Tak było począwszy od zwiastowania, poprzez poszukiwanie Jezusa w świątyni po wesele w Kanie Galilejskiej. - Musimy iść do Maryi po lekcje radykalizmu w poszukiwaniu Jezusa, który czasem zagubił nam się w życiu - mówił ks. rektor: 

- To wskazówka nie tylko dla powołanych, tych bezpośrednio przygotowujących się do kapłaństwa. To wskazówka dla każdego z nas - zakończył ks. Jarosław Wojtkun. 

Całości homilii wysłuchać można tutaj: 

Matka Poświęcenia i Służby

Pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczne święto w skarżyskim Sanktuarium. Rozpoczęła je nowenna. Codziennie przez obrazem ostrobramskim modlić się będą przedstawiciele kolejnych grup zawodowych i społecznych. W środę modlili się powołani i ich rodzice, diakoni oraz media. Następnie modlić się będą: Bractwo Matki Bożej Miłosierdzia, bezdomni i uzależnieni, Rada Parafialna, Margaretki, Rycerze Kolumba, harcerze, Emeryci i Renciści, Rada Duszpasterska i KiK, pracownicy Sanktuarium, bankowcy, maturzyści, Koła Żywego Rózańca, PZKK i Dzieło Biblijne. Nowenna potrwa do czwartku i zakończy się adoracją nocną. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej - Święto w całym mieście. Centralnej Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Józef Michalik. - Związania nas z Matką Bożą dokonał nasz wielki rodak św. Jan Paweł II pisząc w dekrecie "Matce Miłosierdzia Skarżysko-Kamienną zawierzam". 16 listopada świętować będzie całe miasto - mówi ks. Jerzy Karbownik - kustosz sanktuarium: 

 Zanim jednak piątek i kulminacyjny punkt obchodów, w poniedziałek, 12 listopada odbędzie się tradycyjna procesja zawierzenia, której przewodniczył będzie ks. bp Artur Miziński: 

Tegoroczne dni opieki odwołują się również do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niedziela będzie dniem dziękczynienia. Sanktuarium ustrojone będzie na biało-czerwono, a po wszystkich Mszach św. zaplanowane jest śpiewanie patriotyczne. Natomiast po Mszach o godz. 11.00 i 12.30 odbędą się akademie patriotyczne.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4