Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska
Słonecznie

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  Słonecznie 2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Weź w swą opiekę Kościół nasz święty...

Diecezja Radomska

Weź w swą opiekę Kościół nasz święty...

08 listopad 2018 / Tekst

Powołani i ich rodzice, diakoni oraz przedstawiciele mediów rozpoczęli nowennę przed uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. 

Weź w swą opiekę Kościół nasz święty...
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Lekcje radykalizmu w poszukiwaniu Jezusa 

Mszy św. na rozpoczęcie nowenny przewodniczył ks. Jarosław Wojtkun - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W swoim słowie przedstawił Maryję, która nie bała się radykalnego wyboru pójścia za Jezusem. - Bycie chrześcijaninem nie dopuszcza przeciętności - przypominał podczas homilii. Podkreślał, że dobrą nauczycielką radykalizmu w życiu i dokonywanych wyborach. Tę część homilii rektor radomskiego WSD oparł na refleksjach św. Antoniego z Padwy dotyczących sześciu słów Maryi wypowiedzianych w Ewangelii. W każdej z wypowiedzi Maryi widać pewność, wiarę w to, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych, zaufanie i oddanie się woli Bożej. Tak było począwszy od zwiastowania, poprzez poszukiwanie Jezusa w świątyni po wesele w Kanie Galilejskiej. - Musimy iść do Maryi po lekcje radykalizmu w poszukiwaniu Jezusa, który czasem zagubił nam się w życiu - mówił ks. rektor: 

- To wskazówka nie tylko dla powołanych, tych bezpośrednio przygotowujących się do kapłaństwa. To wskazówka dla każdego z nas - zakończył ks. Jarosław Wojtkun. 

Całości homilii wysłuchać można tutaj: 

Matka Poświęcenia i Służby

Pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczne święto w skarżyskim Sanktuarium. Rozpoczęła je nowenna. Codziennie przez obrazem ostrobramskim modlić się będą przedstawiciele kolejnych grup zawodowych i społecznych. W środę modlili się powołani i ich rodzice, diakoni oraz media. Następnie modlić się będą: Bractwo Matki Bożej Miłosierdzia, bezdomni i uzależnieni, Rada Parafialna, Margaretki, Rycerze Kolumba, harcerze, Emeryci i Renciści, Rada Duszpasterska i KiK, pracownicy Sanktuarium, bankowcy, maturzyści, Koła Żywego Rózańca, PZKK i Dzieło Biblijne. Nowenna potrwa do czwartku i zakończy się adoracją nocną. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej - Święto w całym mieście. Centralnej Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Józef Michalik. - Związania nas z Matką Bożą dokonał nasz wielki rodak św. Jan Paweł II pisząc w dekrecie "Matce Miłosierdzia Skarżysko-Kamienną zawierzam". 16 listopada świętować będzie całe miasto - mówi ks. Jerzy Karbownik - kustosz sanktuarium: 

 Zanim jednak piątek i kulminacyjny punkt obchodów, w poniedziałek, 12 listopada odbędzie się tradycyjna procesja zawierzenia, której przewodniczył będzie ks. bp Artur Miziński: 

Tegoroczne dni opieki odwołują się również do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niedziela będzie dniem dziękczynienia. Sanktuarium ustrojone będzie na biało-czerwono, a po wszystkich Mszach św. zaplanowane jest śpiewanie patriotyczne. Natomiast po Mszach o godz. 11.00 i 12.30 odbędą się akademie patriotyczne.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  0°C -7°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA