Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wiara na olimpijskich ścieżkach

Diecezja Radomska

Wiara na olimpijskich ścieżkach

12 lipiec 2015 / Tekst
"Zrozum, aby uwierzyć. Uwierz, aby głębiej zrozumieć." To słowa św. Augustyna. Realizuje je w praktyce Aleksandra Kozerska, która jest laureatką olimpiad i konkursów wiedzy religijnej.

Tegoroczna absolwentka IV LO im. T. Chałubińskiego w Radomiu przez cały pobyt w liceum starała się dowiadywać więcej o chrześcijaństwie i jego źródłach. Zajęła m.in. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, którego temat to: "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". W nagrodę pojechała na niezapomnianą pielgrzymkędo Rzymu. Ola jest też laureatką Olimpiady Teologii Katolickiej w 2014 roku. Wykazała się wiedzą o męczennikach XXI wieku. Świetnie poradziła sobie również w tegorocznej edycjji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Poza tym włącza się w inicjatywy ewangelizacyjne. Jest np. współautorką książki "Serce 2.0" - przygotowanie duchowe do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Mimo sukcesów Ola ujmuje swoją skromnością. To roześmiana zarażająca pozytywną energią dziewczyna, którą trudno zaszufladkować. Lubi ostrzejszą muzykę i z sentymentem wspomina "czasy glanów". Jedną z najważniejszych wartości jest dla niej rodzina. - Mam sześcioro rodzeństwa, wspaniałą mamę i tatę w niebie - mówi. Swoją wiarę pogłębia we wspólnocie neokatechumenalnej.

W Radiu Plus Radom opowiedziała nam o swoich olimpijskich osiągnięciach, o stosunku młodych wobec wiary, ogólnie o życiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4