Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wiara wypowiada się przez kulturę...

Diecezja Radomska

Wiara wypowiada się przez kulturę...

24 styczeń 2019 / Tekst

- Modlitwa, cisza, katechezy, refleksja nad Bożym Słowem, ale także radość i entuzjazm - ta specyfika Światowych Dni Młodzieży potrzebna jest ludziom młodym. Oni potrzebują doświadczenia wspólnoty - wspólnoty rówieśników, wspólnoty wiary - zauważa Biskup Radomski Henryk Tomasik. Już za siedem godzin uroczysta ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży. 

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie łączące kultury, języki, ludzi, których łączy jedna wiara. Uczestnicy mówiąc o ŚDM zawsze zwracają uwagę na wielowymiarowość wydarzenia. Jest to z jednej strony wymiar duchowy, religijny, a z drugiej podróż, zabawa, integracja. - Światowy Dnień Młodzieży to nie tylko spotkanie z Ojcem Świętym. Spotkanie z papieżem to "kropka nad i", ale ważne żeby było "całe i". To znaczy: przygotowanie duchowe, duszpasterskie, ale także organizacyjne. Te dwie drogi muszą być połączone, a efektem jest radość i entuzjazm ludzi młodych - zauważa Biskup Radomski Henryk Tomasik, który od poniedziałku towarzyszy młodym z diecezji radomskiej w Panamie: 

Biskup Henryk Tomasik w Światowych Dniach Młodzieży uczestniczy już po raz jedenasty. Zauważa pielgrzymkowy charakter wydarzenia: 

W Panamie z Biskupem Radomskim Henrykiem Tomasikiem rozmawiała wysłanniczka Radia Plus - Patrycja Michońska. Całości rozmowy wysłuchać można tutaj:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4