Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Większa świadomość małżeństwa

Diecezja Radomska

Większa świadomość małżeństwa

26 kwiecień 2018 / Tekst

Dekanalni duszpasterze rodzin, kustosze sanktuariów maryjnych i księża odpowiedzialni za organizację spotkań z narzeczonymi, podsumowali pierwsze miesiące funkcjonowania nowych zasad przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkanie z udziałem biskupa Henryka Tomasika, odbyło się 26 kwietnia w sali konferencyjnej Kurii Diecezjalnej w Radomiu.

krakow.gosc.pl
krakow.gosc.pl

Małgorzata Górka z diecezjalnego duszpasterstwa rodzin nie ukrywa, że w wyniku wprowadzonych zmian, wzrosła świadomość kandydatów do zawarcia sakramentu małżeństwa. - Większość narzeczonych jest zainteresowana poszerzonym przygotowaniem do małżeństwa. Otrzymujemy informacje z dekanalnych ośrodków o większej liczbie narzeczonych, którzy chcą uczestniczyć w takich spotkaniach. Zalecamy, by spotkania odbywały się w grupie liczącej 15 par. Tymczasem zgłasza się wiele więcej par. Mamy nadzieję, że przeniesie się to na jakość związków małżeńskich - powiedziała Małgorzata Górka:

Biskup radomski Henryk Tomasik podziękował księżom i świeckim zaangażowanym w przygotowywanie spotkań z narzeczonymi. - Dziękuję szczególnie narzeczonym, którzy widzą potrzebę refleksji nad sakramentem małżeństwa, sprawdzenia relacji oraz spojrzenia na przygotowanie do sakramentu małżeństwa w duchu wiary - powiedział ordynariusz radomski:

Narzeczeni przygotowują się do małżeństwa m.in. przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy koło Radomia. Miejscowa parafia, którą opiekują się ojcowie Paulini ,zorganizowali spotkanie modlitewne dla narzeczonych, w którym uczestniczyło prawie 200 osób. - W samym programie przygotowania do małżeństwa uczestniczyło z kolei 90 par. To było prawdziwe wejście na drogę wiary. Małżeństwo to sakrament, czyli świadomie budowanie domu rodzinnego razem z Bogiem - powiedział kustosz sanktuarium o. Piotr Urbanek:

W diecezji radomskiej od września ubiegłego roku obowiązują nowe zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Program obejmuje 10 spotkań formacyjnych w formie katechez przedmałżeńskich. Są one przypomnieniem i uporządkowaniem nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Program zawiera także konspekty spotkań narzeczonych z doradcą życia rodzinnego w parafialnej poradni rodzinnej oraz udziałem w dniu skupienia w jednym z sanktuariów diecezji radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4