Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Większa świadomość małżeństwa

Diecezja Radomska

Większa świadomość małżeństwa

26 kwiecień 2018 / Tekst

Dekanalni duszpasterze rodzin, kustosze sanktuariów maryjnych i księża odpowiedzialni za organizację spotkań z narzeczonymi, podsumowali pierwsze miesiące funkcjonowania nowych zasad przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkanie z udziałem biskupa Henryka Tomasika, odbyło się 26 kwietnia w sali konferencyjnej Kurii Diecezjalnej w Radomiu.

krakow.gosc.pl
krakow.gosc.pl

Małgorzata Górka z diecezjalnego duszpasterstwa rodzin nie ukrywa, że w wyniku wprowadzonych zmian, wzrosła świadomość kandydatów do zawarcia sakramentu małżeństwa. - Większość narzeczonych jest zainteresowana poszerzonym przygotowaniem do małżeństwa. Otrzymujemy informacje z dekanalnych ośrodków o większej liczbie narzeczonych, którzy chcą uczestniczyć w takich spotkaniach. Zalecamy, by spotkania odbywały się w grupie liczącej 15 par. Tymczasem zgłasza się wiele więcej par. Mamy nadzieję, że przeniesie się to na jakość związków małżeńskich - powiedziała Małgorzata Górka:

Biskup radomski Henryk Tomasik podziękował księżom i świeckim zaangażowanym w przygotowywanie spotkań z narzeczonymi. - Dziękuję szczególnie narzeczonym, którzy widzą potrzebę refleksji nad sakramentem małżeństwa, sprawdzenia relacji oraz spojrzenia na przygotowanie do sakramentu małżeństwa w duchu wiary - powiedział ordynariusz radomski:

Narzeczeni przygotowują się do małżeństwa m.in. przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy koło Radomia. Miejscowa parafia, którą opiekują się ojcowie Paulini ,zorganizowali spotkanie modlitewne dla narzeczonych, w którym uczestniczyło prawie 200 osób. - W samym programie przygotowania do małżeństwa uczestniczyło z kolei 90 par. To było prawdziwe wejście na drogę wiary. Małżeństwo to sakrament, czyli świadomie budowanie domu rodzinnego razem z Bogiem - powiedział kustosz sanktuarium o. Piotr Urbanek:

W diecezji radomskiej od września ubiegłego roku obowiązują nowe zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Program obejmuje 10 spotkań formacyjnych w formie katechez przedmałżeńskich. Są one przypomnieniem i uporządkowaniem nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Program zawiera także konspekty spotkań narzeczonych z doradcą życia rodzinnego w parafialnej poradni rodzinnej oraz udziałem w dniu skupienia w jednym z sanktuariów diecezji radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4