Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wielki Bal Charytatywny w Ostrej Bramie

Diecezja Radomska

Wielki Bal Charytatywny w Ostrej Bramie

15 luty 2019 / Tekst

Od 20 lat skarżyskie sanktuarium maryjne organizuje bale charytatywne. W tym roku impreza odbędzie się w najbliższą sobotę. Jej celem jest pozyskanie funduszy na działalność Domu Miłosierdzia, w którym istnieje całoroczna noclegownia i jadłodajnia.

W tym roku patronat nad balem objęła Beata Szydło. Wicepremier polskiego rządu przekazała na aukcję swoją broszkę. Wylicytować będzie można również piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka czy obraz z wizerunkiem Jana Pawła II od biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

- Ponadto minister Piotr Gliński podarował nam album z filmami wydanymi z okazji stulecia niepodległości. Wszystkie środki, które pozyskamy z balu, przeznaczymy tradycyjnie na działalność Domu Miłosierdzia, który działa przy naszym sanktuarium - powiedział kustosz tego miejsca ks. Jerzy Karbownik. Dodał, że budynek w tym roku przeszedł gruntowny remont. Wymieniony został dach i okna, pomieszczenia zostały pomalowane, wymieniono także łóżka.

Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Cierniewski, wokalista, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki country.

Od wielu lat przy skarżyskim sanktuarium rozwija się działalność charytatywna. W Domu Miłosierdzia przy sanktuarium prowadzona jest m.in. jadłodajnia dla ubogich, która wydaje codziennie kilkadziesiąt posiłków, noclegownia dla bezdomnych, mieszkania chronione dla absolwentów szkół specjalnych, świetlica środowiskowa dla dzieci z rodzin alkoholowych i rozbitych. Dom prowadzi też rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4