Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wielkie święto wiary młodych w skansenie

Diecezja Radomska

Wielkie święto wiary młodych w skansenie

10 czerwiec 2019 / Tekst

Odliczamy ostatnie dni do rozpoczęcia Diecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Program wydarzenia zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Swój udział zapowiedzili też: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God i Full Power Spirit.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach tematycznych filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, medycznych, muzycznych, tanecznych, wokalnych, czy motywacyjno – profilaktycznych.

Podczas trzydniowego spotkania będą realizowane też projekty: "Znajdź pomysł na siebie", kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony oraz wiele innych wydarzeń, na które złożą się pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

W drewnianym kościele św. Doroty będzie można uczestniczyć w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Centralnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia i uwielbienie.

Diecezjalne Dni Młodych zakończą się w niedzielne w południe Mszą św. pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego. A po liturgii rozpocznie się Festyn Rodzinny, na który organizatorzy zapraszają przede wszystkim rodziców i rodziny młodych, którzy będą uczestniczyli w Dniach Młodych oraz wszystkich wiernych.

- Rodzinne spotkania, atrakcje dla dzieci, wspólne biesiadowanie oraz koncert Arki Noego, to wszystko będzie pięknym świętowaniem Dnia Pańskiego - zachęca biskup radomski Henryk Tomasik. - Niech to piękne święto będzie doskonałą okazją do okazania naszej troski o młode pokolenie o jego "dziś" i o jego "jutro" - dodał ordynariusz radomski.

W organizację wydarzenia zaangażowały się samorządy z Radomia, Zwolenia, Gozdu, Skaryszewa, Mirowa, Wierzbicy, Kowali, Potworowa, Przysuchy i Sławna.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4