Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

2°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 13 Gru 2017

    Bardzo pochmurno 3°C -1°C

  • 14 Gru 2017

    Chwilowe opady deszczu 5°C -2°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wilki dwa. Adwentowe rekolekcje radiowe

Diecezja Radomska

Wilki dwa. Adwentowe rekolekcje radiowe

12 grudzień 2017 / Tekst
fot. stacja7.pl

Między 4 a 22 grudnia, od poniedziałku do piątku, zapraszamy do uczestnictwa w adwentowych rekolekcjach radiowych „Wilki dwa. W obronie stada”, które prowadzą: o. Adam Szustak, dominikanin i muzyk, Robert „Litza” Friedrich, znany z występów w zespołach Arka Noego, 2 Tm 2,3 i Luxtorpeda.

Rekolekcje „Wilki dwa. W obronie stada” powstały we współpracy portalu Stacja7 z Radiem Warszawa. Opierają się na drugiej części głośnej książki: „Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie”. Tym razem autorzy mówią przede wszystkim o nawróceniu i rodzinie. W krótkich kilkuminutowych nagraniach słuchacze mogą usłyszeć cytat przewodni z Biblii i rozważania autorów. Do każdego nagrania dołączona jest zachęta do adwentowego zadania, która jest opublikowane na stronie internetowej www.radioplus.com.pl przy odcinku z danego dnia.

O czym konkretnie są te rekolekcje?

Jest jedna wartość, w obronie której staniemy zawsze. Za którą jesteśmy w stanie oddać wszystko. Tą wartością jest rodzina – stado. Ojciec Szustak i „Litza” odpowiadają w trakcie swoich rozważań na wiele ważnych pytań. Między innymi: Jak budować rodzinę? Od czego młody człowiek powinien zacząć? Jak nawracać siebie? Jak walczyć o czystość, również w małżeństwie? Dlaczego ważne jest, by trwać w czystości przed ślubem? To nie jest zwykła pogadanka księdza i głowy rodziny. Te rekolekcje to coś więcej, to zachęta do nawracania się, bo – jak mówi o. Szustak – jeżeli my sami jesteśmy szczęśliwi, Ci którzy żyją obok, również. Każdy odcinek rekolekcji składa się z dwóch części: słowa wprowadzającego, czyli cytatu z Biblii oraz z krótkich rozważań, czasem obu autorów, czasem tylko jednego z nich.

Adwentowe rekolekcje radiowe „”Wilki dwa. W obronie stada” będziemy emitować na antenie Radia Plus Radom od poniedziałku do piątku (między 4 a 22 grudnia ) o godzinie 05.50, a powtórki o godz. 18.35.

 

Odcinek 1 - poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. - Nawrócenie w weekend

Cytat: „Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę”. (Wj 33, 21–23)

Zadanie: Spróbuj stworzyć dzisiaj listę rzeczy, które musisz w sobie naprawić. Rzeczy, które wymagają nawrócenia. A jak już to zrobisz, usiądź do modlitwy, bo sam nic nie zmienisz.

 

Odcinek 2 - wtorek, 5 grudnia 2017 r. - Szansa

Cytat: „Pójdę i wrócę do mojej siedziby, aż w pokucie szukać będą mego oblicza i w swym nieszczęściu będą za Mną tęsknić”.

„Chodźcie, powróćmy do Pana ! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże”. (Oz 5,15 i 6,1)

Zadanie: Zarezerwuj sobie dzisiaj wieczorem chociaż 20 minut, żeby przeczytać fragment z Księgi Ozeasza. Najlepiej od czytaj od początku. A potem pomyśl o tym, jak nieustannie oczekujesz drugiej szansy, a jednocześnie, jak trudno jest Ci ją podarować.

 

Odcinek 3. Nie gardź sobą

Cytat: „Wtedy począł się zaklinać i przysięgać: „Nie znam tego Człowieka”. I w tej chwili kogut zapiał. Wspomniał Piotr na słowo Jezusa, który mu powiedział: „Zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz”. Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał”. (Mt 26, 69–75)

Zadanie: Medytowałeś kiedyś? Spróbuj. Posiedź w ciszy. Pomódl się. Wsłuchaj się w swoje serce, czy więcej tam samooskarżeń, czy więcej pełnego miłości głosu Bożego? Jeśli potrzebujesz spowiedzi, nie zwlekaj.

 

 Odcinek 4. - czwartek, 7 grudnia 2017 r.: Prawda

Cytat: „Potem przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: „Czy widzisz co?” A gdy przejrzał, powiedział: «Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa”. Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał [on] zupełnie, i został uzdrowiony” (Mk 8, 22-25)

Zadanie: Dzisiejsze zadanie nie będzie łatwe. Spróbuj stworzyć listy opinii na swój temat, tych pozytywnych i negatywnych. Spisz na kartce wszystko to, co ludzie o Tobie mówią. A potem oddziel te opinie od osób, które je wypowiedziały. Dlaczego to jest ważne? Bo my zazwyczaj nie jesteśmy w stanie przyjmować krytyki. Ważne jest jednak, by nauczyć się korzystać z pozytywnych i negatywnych zdań na własny temat.

 

Odcinek 5. Zazdrość

Cytat: „Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą”.(Rdz 4, 2-6)

Zadanie: Wieczorem usiądź do modlitwy i podziękuj za te rzeczy, które wywołują twoją zazdrość. Podziękuj za talenty innych ludzi. A potem podziękuj najbliższej ci osobie za to, co dla ciebie robi. I powiedz jej, jeżeli czegoś zazdrościsz, co to konkretnie jest.

 

Odcinek 6. Depresja

Cytat: „(…) przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana”. (J20, 19-20)

Zadanie: Stwórz listę rzeczy słabych w sobie i spróbuj pomyśleć, że są piękne. Spróbuj z nimi zrobić coś pięknego. Tak jak można ze złej sytuacji wyprowadzić dobro, tak ze słabości, kruchości spróbuj wyprowadzić piękno.

 

Odcinek 7. Nieudani rodzice

Cytat: „Sprawiedliwy jesteś, Panie, i wszystkie dzieła Twoje są sprawiedliwe. Wszystkie Twoje drogi są miłosierdziem i prawdą, Ty sądzisz świat. A teraz, o Panie, wspomnij na mnie, wejrzyj (…)”. (Tb 3, 1–3)

Zadanie: Jeżeli jesteś rodzicem, wychowawcą lub w jakiś sposób prowadzisz ludzi, spróbuj przeanalizować swoje relacje, sprawdzając, po pierwsze, czy dajesz swoim dzieciom, wychowankom, podopiecznym dostęp do siebie, czy jesteś z nimi i dla nich, a po drugie, czy jednocześnie potrafisz zostawiać im przestrzeń na samodzielność, niezależność, wolność.

 

Odcinek 8. Sposoby na nieczystość

Cytat: „Podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza, a natychmiast ustał jej upływ krwi. Lecz Jezus zapytał: „Kto się Mnie dotknął?”. Gdy wszyscy się wypierali, Piotr powiedział: „Mistrzu, to tłumy zewsząd Cię otaczają i ściskają”. Lecz Jezus rzekł: „Ktoś się Mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode Mnie”. Wtedy kobieta, widząc, że się nie ukryje, zbliżyła się drżąca i upadłszy przed Nim, opowiedziała wobec całego ludu, dlaczego się Go dotknęła i jak natychmiast została uleczona. Jezus rzekł do niej: „Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!”.   (Łk 8, 42–48)

 

Zadanie: Spróbuj w najbliższych dniach walczyć z pokusami. Jak? Po pierwsze chwyć się Jezusa, skorzystaj z sakramentów. Po drugie, radykalnie unikaj sposobności do grzechu. Po trzecie, nie walcz sam. Szukaj ludzi, którzy ci pomogą.

 

To nie będą tylko pogadanki księdza i ojca rodziny, tylko bardzo konkretna, praktyczna zachęta do zmiany. Używając bardziej pobożnego języka, to jest zachęta do nawrócenia. - o. Adam Szustak OP

…chcę, żeby moje serce było czyste, żebym mógł mojej żonie powiedzieć „kocham cię” i nie musiał się tłumaczyć z tego, że ją kocham - "Litza”

Rekolekcje opierają się na drugiej części głośnej książki „Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie”. Tym razem Autorzy mówią przede wszystkim o nawróceniu i rodzinie: Jakie są największe zagrożenia dla rodziny? Jak ją budować? I jak przezwyciężać kryzysy? Książkę można zamówić tutaj: http://www.znak.com.pl/wilkikod?utm_source=stacja7&utm_medium=banner&utm_content=30&utm_campaign=Wilki%20Dwa%20w%20obronie%20stada

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Przeżyłam z tobą tyle lat"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 37
PGE Skra Bełchatów 13 33
Trefl Gdańsk 13 26
Jastrzębski Węgiel 13 24
ONICO Warszawa 12 22
Indykpol AZS Olsztyn 12 22
Espadon Szczecin 13 21
Asseco Resovia Rzeszów 12 20
Cuprum Lubin 13 19
GKS Katowice 12 17
Cerrad Czarni Radom 13 15
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 14
MKS Będzin 13 12
Łuczniczka Bydgoszcz 11 10
BBTS Bielsko-Biała 13 7
Dafi Społem Kielce 13 6

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA