Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wolontariusze Caritas są solą ziemi!

Diecezja Radomska

Wolontariusze Caritas są solą ziemi!

07 czerwiec 2016 / Tekst
Poświęcają swój czas, oddają swoje serca potrzebującym - wolontariusze Szkolnych Kół Caritas diecezji radomskiej otrzymali podziękowanie za całoroczną pracę.
Wolontariusze Caritas są solą ziemi!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Ponad pół tysiąca wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas wzięło udział w Festynie z Okazji Dnia Dziecka. Impreza zorganizowana przez Caritas Diecezji Radomskiej miała być formą podziękowania za trud włożony w pracę wolontariusza i okazją do spotkania młodych ludzi działających w Szkolnych Kołach Wolontariatu w różnych miejscach diecezji. Ks. Robert Kowalski - dyrektor radomskiej Caritas podkreśla, że wolontariusze są "światłem, którego nie można chować pod korcem" i "solą ziemi":

Do Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu przyjechali wolontariusze z całej diecezji radomskiej wraz z opiekunami. W festynie udział wzięli m. in. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Szydłowcu, z którymi przyjechali ks. Norbert Skawiński i Paweł Pękala - opiekunowie. Koło liczy 20 osób, dziś w Radomiu pojawiła się mniejsza grupka. Jednak opiekunowie cieszą się, że ich podopieczni włączają się w pomoc potrzebującym, a wolontariuszki nie kryją, że niesienie pomocy daje im dużą satysfakcję:

W spotkaniu udział wzięli również młodsi wolontariusze. Jednak wiek nie jest przeszkodą - liczy się dobre serce, odpowiedzialność i potrzeba niesienia pomocy. Wolontariusze z Radomia mają różne motywacje:

Na wolontariuszy, którzy pojawili się w radomskiej 'Budowlance" czekał m.in. koncert zespołu Testimonium, występy wolontariuszy, czy malowanie twarzy. Każdy wolontariusz otrzymał również paczkę ufundowaną przez sponsorów.

W diecezji radomskiej działają 64 Szkolne Koła Caritas, które zrzeszają ok. 1800 wolontariuszy. Wtorkowe spotkanie było podziękowaniem za pracę, którą wykonują, a także za podejmowanie własnych inicjatyw - mówi ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:

Inicjatyw, w które włączają się wolontariusze Caritas jest wiele. Za wszystkie dziękuje Iwona Stępniewska - koordynator Szkolnych Kół Wolontariatu i wspomina:

W spotkaniu udział wzięli wolontariusze z całej diecezji radomskiej, m.in. z Szydłowca, z Wierzbicy, z Radomia, ze Skarżyska Kamiennej, z Żarnowa, Skaryszewa, Gozdu, czy Jedlni. - Dużo nas! - podsumowuje ks. Robert Kowalski - dyrektor radomskiej Caritas.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4