Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wybierz życie!

Diecezja Radomska

Wybierz życie!

18 sierpień 2016 / Tekst

W diecezji radomskiej rusza akcja zbierania podpisów pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Jest to inicjatywa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Do jej przyłączenia zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik i duszpasterstwo rodzin. 

radom.gosc.pl
radom.gosc.pl

Biskup Tomasik zwrócił uwagę, że nowa sytuacja społeczno-polityczna ożywiła nadzieje wielu Polaków na objęcie ochroną życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. - Chodzi o objęcie prawną ochroną wszystkich dzieci, bez żadnych wyjątków. Badania sondażowe pokazały, że za prawem do życia każdego człowieka bez żadnych wyjątków opowiedziało się 80% Polaków - przypomniał biskup radomski. Dlatego też zachęcił wszystkich wiernych do włączenia się w dzieło ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Biskup radomski zachęcił również do podejmowania wszelkich inicjatyw pro-life. 

Również ks. Sławomir Adamczyk, duszpasterz rodzin diecezji radomskiej zwrócił się z prośbą o poparcie akcji zbierania podpisów pod apelem do polskich parlamentarzystów. - W apelu tym domagamy zapewnienia każdemu poczętemu dziecku prawa do życia z utrzymaniem dotychczasowego zapisu o niekaralności kobiet dopuszczających się przerwania ciąży. Uznajemy kobiety za drugie ofiary aborcji z uwagi na bardzo poważne skutki przerwania ciąży dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego - podkreślił ks. Adamczyk. Akcja w diecezji radomskiej rozpocznie się 21 sierpnia.

Podpisy będą zbierane do 11 września i z końcem września zostaną przekazane do Sejmu wraz z opracowywanym przez ekspertów projektem nowelizacji ustawy chroniącej życie z 7 stycznia 1993 roku, gdzie zapisane zostanie prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i utrzymana zostanie zasada niekaralności kobiet, które dopuściły się przerwania ciąży. 

Zebrane podpisy w diecezji radomskiej należy wysyłać do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom do 11 września 2016 r. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4