Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wychowawczy sukces programu "Żółty talerz"

Diecezja Radomska

Wychowawczy sukces programu "Żółty talerz"

07 wrzesień 2017 / Tekst

Dwieście dzieci było objętych programem "Żółty talerz", który zrealizowała przez ostatni rok Caritas Diecezji Radomskiej. Z tej formy wsparcia skorzystali podopieczni radomskich świetlic: sióstr michalitek i socjoterapeutycznej Caritas oraz parafialnej Betania w Wierzbicy.

W sumie przygotowano 50 tys. posiłków. Kwota dotacji wyniosła 160 tys. złotych. Była to pierwsza edycja programu sfinansowanego przez Kulczyk Foundation. Uczestniczyło w nim 5 diecezjalnych Caritas. Program będzie kontynuowany.

Anna Lis, sekretarz radomskiej Caritas poinformowała, że projekt był skierowany do dzieci z ubogich rodzin, gdzie występuje problem bezrobocia. - Te dzieci od kilku lat są objęte naszą pomocą. Dostawały to co lubią, a ponadto same mogły przygotowywać posiłki pod okiem opiekunów - opowiadała Anna Lis.

Siostra Małgorzata Bińkowska, opiekunka świetlicy socjoterapeutycznej Caritas wyraziła radość, że dzieci mogły każdego dnia otrzymywać zdrowe posiłki. - Ta akcja miała wychowawczy walor. Dzieci same przygotowywały posiłki, nie tylko sałatki, ale i desery. Uczyły się samodzielności. Co ciekawe, nasi podopieczni nauczyli się spożywać owoce w całości. Bywa, że dziecko ugruzie owoc dwa razy i resztę wyrzuca. Dzięki tej akcji nabrały dobrych nawyków - powiedziała urszulanka.

Podobnego zdania była także siostra Sylwia, pracująca w świetlicy michalitek w Radomiu. - Jestem wdzięczna za ten program, bowiem nasze dzieci miały ubogacone menu żywieniowe. Widać, że w domu nie mogą przebywać w kuchni, nie mogą kroić nożem. Tutaj mogły tego spróbować, coś ugotować, z tego się cieszyły. Mówiły, że jadły w domu posiłek, który sam przygotowały - powiedziała michalitka.

W ramach programu Dominika i Sebastian Kulczyk, fundatorzy Kulczyk Foundation, przeznaczyli 4 miliony złotych na realizację czterech strategicznych celów w perspektywie 12 miesięcy: zwiększenie liczby żywionych dzieci, poprawę jakości i intensywności żywienia, aktywizację lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci oraz zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4