Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wypełnij pielgrzymkową ankietę!

Diecezja Radomska

Wypełnij pielgrzymkową ankietę!

25 maj 2018 / Tekst

Pytania o trasę, osoby tworzące grupę czy piosenki śpiewane najczęściej. W związku jubileuszem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę organizatorzy zachęcają do wypełnienia ankiety, która pomoże upamiętnić czterdzieści lat pielgrzymowania.

Wypełnij pielgrzymkową ankietę!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Celem ankiety jest zebranie niezbędnych informacji do stworzenia historycznego opracowania dotyczącego radomskiej pielgrzymki. Jeśli to się uda, wydana zostanie publikacja przybliżająca czterdzieści lat radomskiego pielgrzymowania. - historia powoli zaczyna się zacierać. Nie chcemy, aby dorobek naszej pielgrzymki przepadł. - wyjaśnia ks. Mirosław Kszczot - dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę:

 

Opracowaniem publikacji miałby zająć się ks. Albert Warso - ojciec duchowny pielgrzymki.

Ankieta składa się z dwóch części: pytań o poszczególne grupy pielgrzymkowe oraz całą pielgrzymkę. Zawiera pytania o początki grupy oraz osoby, które tworzyły ją w poszczególnych latach, a także charakterystykę grupy - cechy ją wyróżniające, śpiewane piosenki czy szczególne inicjatywy przez nią podejmowane. Formularz zawiera również pytanie o ewentualne represje ze strony władz komunistycznych. - Myślę, że to będzie nie tylko pamiątka naszego jubileuszowego roku pielgrzymki radomskiej, ale również ślad tego, co było przed nami. - mówi ks. Mirosław Kszczot:

 

Wypełnioną ankietę przesłać należy do 30 czerwca na adres:

Ks. Mirosław Kszczot, Starokrakowska 144, 26-600 Radom lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 W związku z jubileuszem ogłoszony został również plebiscyt na logo PPDR na Jasną Górę, które służyć będzie również w kolejnych latach pielgrzymowania. Piszemy o tym tutaj.

O plebiscycie na logo oraz ankiecie w rozmowie z Weroniką Chochoł mówił ks. Mirosław Kszczot - dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4