Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wyprawki szkolne od serca

Diecezja Radomska

Wyprawki szkolne od serca

29 sierpień 2016 / Tekst

500 "tornistrów pełnych uśmiechu" wydała potrzebującym radomska Caritas. To duża pomoc dla rodzin przed rozpoczęciem roku szkolnego.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Wyprawki szkolne pochodzą ze zbiórek oraz darowizn osób prywatnych i firm. W tym roku po taką pomoc zgłosiło się zdecydowanie mniej osób. - W zeszłym roku w całej diecezji rozdaliśmy ponad 1450 plecaków. W tym mamy około 500. Oczywiście jesteśmy przygotowani na więcej, ale te osoby, które się do nas zgłosiły otrzymają "tornistry pełne uśmiechu" dla dzieci, które rozpoczynają rok szkolny - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas diecezji radomskiej.

Mniejsza liczba wyprawek nie oznacza jednak zmniejszonej liczby darowizn. - Bardzo dużą pomocą dla rodziny jest rządowy program 500+. Widać, że rodziny przeznaczają te pieniądze właśnie na dzieci. Nie da się oczywiście jednoznacznie powiedzieć, że spadek liczby zgłoszeń jest spowodowany przez program rządowy, ale przypuszczamy, że tak jest - dodaje ks. Drabikowski.

Wyprawki przygotowane przez Caritas zawierają to, co jest najbardziej potrzebne na nowy rok szkolny. - Mamy zeszyty, długopisy, ołówki, farby, kredki, bloki. Wszystkie artykuły, których dzieci potrzebują na rozpoczęcie roku szkolnego. Dla rodzin wielodzietnych i tych, których dochód jest bardzo niski, to bardzo duża pomoc - mówi Iwona Stępniewska, koordynator akcji.

Rodzice potwierdzają, że "tornistry pełne uśmiechu" to dla nich i ich pociech duża pomoc. Dzięki temu podstawowe potrzeby dzieci mogą być zaspokojone.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4