Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wyszli w intencji trzeźwości

Diecezja Radomska

Wyszli w intencji trzeźwości

25 czerwiec 2018 / Tekst

Około stu osób wyszło na pielgrzymi szlak w intencji trzeźwości. W poniedziałek, 25 czerwca z diecezji radomskiej po raz 29. wyszła Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Niepokalanowa.

Wyszli w intencji trzeźwości
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Pielgrzymi będą szli przez sześć dni, by w sobotę dojść do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Pielgrzymka z diecezji radomskiej wyszła już dwudziesty dziewiąty raz. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszy hasło "Trzeźwość - wolność". Uczestnicy podkreślają jak ważna jest modlitwa o trzeźwość narodu, w sercach niosą szczegółowe intencje: 

 

W pielgrzymce udział bierze również grupa z Aresztu Śledczego w Radomiu. Wraz z kapelanem aresztu - ks. Pawłem Lamparskim - na trasę wyszło dwóch osadzonych. - Nie liczy się ilość, a jakość. - mówi ks. Lamparski i dodaje: - program pielgrzymki w bardzo dobry sposób wpisuje się w profilaktykę uzależnień ludzi pozbawionych wolności:

 

Pątnicy wyszli na szlak w poniedziałek rano. Wyście pielgrzymki poprzedziła Msza św. w radomskiej katedrze. - Ta nasza pielgrzymka, to obraz naszego ludzkiego losu. - przekonywał pielgrzymów ks. Konrad Wójcik - dyrektor pielgrzymki. Przypomniał również - nawiązując do hasła pielgrzymki - że nie da się właściwie korzystać z wolności, bez wolności wewnętrznej. - Żeby być wolnym, trzeba trzeźwo patrzeć na świat:

 

Mszy świętej przewodniczył ks. bp Adam Odzimek, który pożegnał pielgrzymów i pobłogosławił im na czas pielgrzymowania:

 

Pielgrzymi do Niepokalanowa dotrą w sobotę, 30 czerwca. W poniedziałek zatrzymają się na noclegu w Błotnicy, we wtorek w Białobrzegach, w środę w Błędowie, w czwartek w Lutkówce, a w czwartek w Jaktorowie. Pielgrzymkę zakończy Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4