Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z Bogiem przez osiedle

Diecezja Radomska

Z Bogiem przez osiedle

04 styczeń 2017 / Tekst

Nie chcą siedzieć na kanapie i z odwagą, bez względu na okoliczności wychodzą głosić Chwałę Boga. Młodzież z diecezji radomskiej pod przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego prowadzi ewangelizację na ulicach radomskiego Prędocinka.

Z Bogiem przez osiedle
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Schemat jest podobny - poniedziałkowe spotkanie formacyjne, adoracja Najświętszego Sakramentu i ewangelizacja na ulicach miasta. To dosłowna odpowiedź apel papieża Franciszka, by zamienić kanapę na wygodne buty. Jak mówi ks. Daniel Glibowski z parafii św. Brata Alberta w Radomiu każdy poniedziałek to wyjście z dobrą nowiną:

Młodzi mają ze sobą Pismo Święte, obrazki, Boże Krówki z cytatami świętych, ale przede wszystkim chęć dzielenia się wiarą z osobami spotkanymi na ulicy. Wymaga to odwagi, jednak daje  również wiele satysfakcji. - Przypomniałem sobie jak zmienił mnie Bóg, teraz chcę pokazywać to ludziom. - mówi Damian - jeden z uczestników poniedziałkowych ewangelizacji:

       

Nie wiedzą, kogo spotkają na swojej drodze, ale mają pewność, że o każdego trzeba walczyć. Jak mówi Adrian, który w miniony poniedziałek ewangelizował na Prędocinku, rozmowy i modlitwa, do których zachęcają młodzi podczas poniedziałkowych wyjść są światłem dla osób "letnich":

Młodzi ludzie nie zawsze mają odwagę na manifestowanie swojej wiary. Często też brakuje im czasu. Jednak ci, którzy potrafią się zmobilizować, zachęcają do tego innych. - Ewangelizacja, czy to spotkanie oazowe dają niesamowitą siłę - podkreśla Klaudia, a Adrian przyznaje się, że w chwili słabości myśli nie tylko o sobie, ale również o osobach, które spotyka:

I chociaż nie zawsze młodzi ewangelizatorzy przyjmowani są z sympatią, to nie poddają się:

Ewangelizować każdy może! A na pewno zaprzyjaźnić się z ewangelizatorami. W każdy poniedziałek w parafii św. brata Alberta o godz. 18:30 odbywają się spotkania formacyjne dla młodzieży ze szkoły średniej i osób starszych. Od godz. 19:30 do godz. 20:30 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby nieśmiałe, które chciałby porozmawiać o Bogu czy swojej wierze, mogą zrobić to za pośrednictwem Facebooka. Na fanpage'u parafii św. Brata Alberta znajdziecie również wideorelacje nagrywane przed każdym wyjściem i po powrocie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4