Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 16 stycznia - święci Berard i Towarzysze
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z Bogiem przez osiedle

Diecezja Radomska

Z Bogiem przez osiedle

04 styczeń 2017 / Tekst

Nie chcą siedzieć na kanapie i z odwagą, bez względu na okoliczności wychodzą głosić Chwałę Boga. Młodzież z diecezji radomskiej pod przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego prowadzi ewangelizację na ulicach radomskiego Prędocinka.

Z Bogiem przez osiedle
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Schemat jest podobny - poniedziałkowe spotkanie formacyjne, adoracja Najświętszego Sakramentu i ewangelizacja na ulicach miasta. To dosłowna odpowiedź apel papieża Franciszka, by zamienić kanapę na wygodne buty. Jak mówi ks. Daniel Glibowski z parafii św. Brata Alberta w Radomiu każdy poniedziałek to wyjście z dobrą nowiną:

Młodzi mają ze sobą Pismo Święte, obrazki, Boże Krówki z cytatami świętych, ale przede wszystkim chęć dzielenia się wiarą z osobami spotkanymi na ulicy. Wymaga to odwagi, jednak daje  również wiele satysfakcji. - Przypomniałem sobie jak zmienił mnie Bóg, teraz chcę pokazywać to ludziom. - mówi Damian - jeden z uczestników poniedziałkowych ewangelizacji:

       

Nie wiedzą, kogo spotkają na swojej drodze, ale mają pewność, że o każdego trzeba walczyć. Jak mówi Adrian, który w miniony poniedziałek ewangelizował na Prędocinku, rozmowy i modlitwa, do których zachęcają młodzi podczas poniedziałkowych wyjść są światłem dla osób "letnich":

Młodzi ludzie nie zawsze mają odwagę na manifestowanie swojej wiary. Często też brakuje im czasu. Jednak ci, którzy potrafią się zmobilizować, zachęcają do tego innych. - Ewangelizacja, czy to spotkanie oazowe dają niesamowitą siłę - podkreśla Klaudia, a Adrian przyznaje się, że w chwili słabości myśli nie tylko o sobie, ale również o osobach, które spotyka:

I chociaż nie zawsze młodzi ewangelizatorzy przyjmowani są z sympatią, to nie poddają się:

Ewangelizować każdy może! A na pewno zaprzyjaźnić się z ewangelizatorami. W każdy poniedziałek w parafii św. brata Alberta o godz. 18:30 odbywają się spotkania formacyjne dla młodzieży ze szkoły średniej i osób starszych. Od godz. 19:30 do godz. 20:30 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby nieśmiałe, które chciałby porozmawiać o Bogu czy swojej wierze, mogą zrobić to za pośrednictwem Facebooka. Na fanpage'u parafii św. Brata Alberta znajdziecie również wideorelacje nagrywane przed każdym wyjściem i po powrocie.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4