Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z Franciszkiem w Radomiu

Diecezja Radomska

Z Franciszkiem w Radomiu

25 styczeń 2019 / Tekst

- Nasi przyjaciele są daleko, ale my jesteśmy koło nich - mówią młodzi, którzy liczną grupą przyszli na spotkanie modlitewne pn. „Panama w Katoliku”. To alternatywa dla wszystkich, którzy nie wyjechali na Światowe Dni Młodzieży, ale chcieli poczuć duchową łączność z młodymi w Panamie.

Z Franciszkiem w Radomiu
foto: MN/Radio Plus Radom

Spotkanie, po raz pierwszy, zorganizowało Katolickie Liceum Ogólnokształcące św. Filipa Neri w Radomiu. Jak mówi ks. Piotr Woszczyk z Kongregacji św. Filipa Neri, inicjatywa to odpowiedź na oczekiwania młodych, którzy z różnych powodów nie mogli wyjechać za ocean:

- W młodych wciąż pełno wiary i wydaje się, że właśnie na tym entuzjaźmie młodych ludzi, inicjator Światowych Dni Młodzieży, św. Jan Paweł II, budował. I nie zawiedli się na tym entuzjaźmie i późniejszy papież Benedykt XVI, i teraz papież Franciszek - dodaje ks. Piotr Woszczyk.

- Nie mamy tutaj słońca, palm, ale staramy sie odwzorować tę atmosferę braterstwa, miłości, pomimo, że nie znamy się tutaj wszyscy. Tto właśnie jest dobrą okazją żeby się poznać, a nasze słoneczko, to będzie Pan Jezus, w którego świetle będziemy się dziś opalać - mówi Liliana Peć:

 W ramach duchowej łączności z Panamą, młodzi odśpiewali tegoroczny hymn Światowych Dni Młodzieży, przypomnieli też poprzedni, z 2016 roku w Krakowie. W programie do północy jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza posłania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Panamy z udziałem papieża Franciszka. Pomiędzy oczywiście, dużo tańca i śpiewu.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4