Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z komży w strój sportowy!

Diecezja Radomska

Z komży w strój sportowy!

03 marzec 2019 / Tekst

Drużyny: z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu i parafii M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy reprezentować będą diecezję radomską w majowych Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar "KnC". Za nami finały XVIII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Z komży w strój sportowy!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

W sumie w turnieju udział wzięło ponad 110 drużyn, z których najlepsze wyłaniane były podczas eliminacji rejonowych. Najlepsi zmierzyli się podczas finału w Radomiu. Na boiskach stanęli ministranci i lektorzy z trzech kategorii - w sumie 26 drużyn. - Do doroczne mistrzostwa, które są już dobrze znane ministrantom. Zawsze na początku roku dopytują, kiedy będą eliminacje, kiedy finały - mówi ks. Michał Michnicki - diecezjany duszpasterz ministrantów: 

Najstarsi - kategoria Lektorzy Starsi - grali w XIII Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Polskich Noblistów w Radomiu. Opiekunem i koordynatorem był ks. Sebastian Osiński, a po rozgrywkach najlepsi okazali się lektorzy z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie. Na drugim miejscu uplasowała się parafia bł. Annuarity w Radomiu, trzecie miejsce należało do lektorów z parafii św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, natomiast czwarte miejsce zajęli lektorzy z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

  • Najlepszym Bramkarzem został Norbert Siekański z parafii Św. Andrzeja Boboli w Małęczynie
  • Najlepszym Zawodnikiem – Kacper Grudzień z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
  • Najlepszym Strzelcem – Jakub Rdzanek z parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie

Do rywalizacji w tej kategorii stanęli również lektorzy z parafii św. Wawrzyńca w Kunicach. Chociaż wśród zawodników byli lepsi od nich, to Kacper Franas i Jakub Witoń cieszą się, że tego typu wydarzenia są organizowane:

 

Lektorzy Młodsi rywalizowali w III Liceum Ogólnokształcącym im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Krzysztof Kołtunowicz. Tutaj niepokonani byli lektorzy z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Jak mówi Piotr Pacyna z drużyny, na pierwszy rzut oka dojście do finału może wydawać się proste, jednak trzeba sporo wysiłku i zaangażowania:

 

 Drużynę do mistrzostw przygotowywał Mikołaj Kołodziejski. - Dwa lata temu wygraliśmy ogólnopolskie mistrzostwa i podjęliśmy pracę nad chłopakami, chcieliśmy przekazać im swoje doświadczenie - mówi:

 

Dalej na podium znaleźli się zawodnicy z parafii św. Wawrzyńca w Kunicach i św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole, natomiast czwarte miejsce zajęli lektorzy z parafii Narodzenia NMP w Szydłówku.

  • Najlepszym Bramkarzem został Adam Kuśta z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu
  • Najlepszym Zawodnikiem – Maciej Knap z parafii Św. Wawrzyńca w Kunicach
  • Najlepszym Strzelcem – Krystian Walczyk z parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole

W tej kategorii rywalizowali również lektorzy z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy:

 

Najmłodsi - kategoria Ministrant - grali w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Daniel Glibowski. Pierwsze miejsce "wykopali sobie" ministranci z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, za nimi uplasowali się zawodnicy z parafii św. Stefana i parafii św. Brata Alberta w Radomiu. Czwarte miejsce przypadło zawodnikom z parafii św. Mikołaja w Żarnowie.

  • Najlepszym Bramkarzem w tej kategorii został Bartosz Jadcak z parafii Św. Stefana w Radomiu
  • Najlepszym Zawodnikiem – Jakub Zbróg z parafii M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy
  • Najlepszym Strzelcem – Krzysztof Pawelczyk z parafii Św. Brata Alberta w Radomiu

Na boisku swoje umiejętności pokazywali również ministranci z parafii Matki Bożej Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim:

 

Pani Magdalena - mama Mateusza i Antoniego z drużyny z Jasieńca aktywnie kibicowała młodym zawodnikom:

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentować będą diecezję radomską w Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC Skierniewice-Sochaczew, które zaplanowane są na 1 i 2 maja.

Sobotni finał - jak przystało na ministrantów - rozpoczął się wspólną Mszą św. w radomskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik. W swoim słowie zachęcał do okazywania wdzięczności Bogu za otrzymane od Niego dary: 

 

Rozgrywki patronatem medialnym objęło Radio Plus Radom.  

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4