Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 czerwca - Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z Panamy do Lizbony!

Diecezja Radomska

Z Panamy do Lizbony!

27 styczeń 2019 / Tekst

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie!

Biskup radomski Henryk Tomasik nie kryje radości, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Europie, w Portugalii. - Będziemy mieli bliżej na kolejne spotkanie z Ojcem Świętym. Z całą pewnością będziemy więcej mówili o Orędziu Fatimskim - powiedział ordynariusz radomski. Poniżej posłuchajcie pierwszych komentarzy po ogłoszeniu decyzji papieża Franciszka. Z młodymi rozmawiał ks. Mariusz Wilk:

Papież Franciszek podczas Mszy św. posłania 34. Światowego Dnia Młodzieży, sprawowanej na Polu Jana Pawła II w Metro Park w Mieście Panama mówił, że "nie jesteśmy przyszłością, nie tkwimy w „międzyczasie”, lecz jesteśmy Bożym „teraz”. Ojciec Święty podkreślił, że Ewangelia powinna w życiu każdego chrześcijanina wyrażać się w konkretnej miłości daru z siebie, na wzór Maryi, która powiedziała: „Niech mi się stanie”.

Ks. Damian Fołtyn z Radomia oczekuje, aby "papieskie słowa dotarły do młodych, aby stały się im bliższe, by młodzi przybliżyli się do Boga". - By nieśli je do swoich domów, znajomych, czy szkół. Niech przynoszą dobre owoce - powiedział duszpasterz:

Weronika Strzelec z parafii Bożego Macierzyństwa w Radomiu w sobotę skończyła 18 lat. - Oczekuję pomocy w wyborze życiowej ścieżki, powołania. w słowach papieża Franciszka odnajdą z pewnością coś dla siebie. To wspaniały dzień - powiedziała uczestniczka SDM w Panamie:

Poniżej na zdjęciu możecie zobaczyć młodzież z Radomia z prezydentem Portugalii. Marcelo Rebelo de Sousa z pewnością cieszy się, że następne ŚDM odbędą się w jego kraju.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4