Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z Sercem 2.0 u papieży i s. Cristiny

Diecezja Radomska

Z Sercem 2.0 u papieży i s. Cristiny

19 listopad 2014 / Tekst

Papież Franciszek pobłogosławił kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Biskupa Rzymu odwiedziła młodzież pod wodzą wicedyrektora Krajowego Biura ŚDM 2016, ks. Krzysztofa Dukielskiego.

fot. www.kdm.org.pl
fot. www.kdm.org.pl

Polska delegacja spotkała się z Franciszkiem podczas tradycyjnej środowej audiencji. Papież nie tylko pobłogosławił, ale także wziął do ręki logo przygotowań - Serce 2.0.  Poprosił też młodzież o modlitwę za niego. To nie jedyny punkt wyprawy ekipy przygotowującej ŚDM do Włoch. Wraz z tym samym sercem, które miał w dłoniach papież Franciszek, udała się do grobu św. Jana Pawła II. Po spotkaniu z dwoma papieżami przyszedł czas na odwiedzenie triumfatorki popularnego programu muzycznego, The Voice of Italy. Utalentowana s. Cristina Scuccia wyśpiewała tam zwycięstwo i podbiła serca nie tylko Włochów. Na Polakach zrobiła też niesamowite wrażenie. Przeprowadzili z nią wywiad (pierwszy polski z s. Cristiną), w którym zaprasza ona na ŚDM. Jej świadectwo rozpoczyna też cykl drugiego roku przygotowań do spotkania młodzieży w Krakowie. Co powiedziała młodzieży? Można przekonać się zaglądając na stronę internetową www.kdm.org.pl. Natomiast już teraz można posłuchać rozmowy z ks. Krzysztofem Dukielskim, Irminą Czajką, jej siostrą Anią i Marcinem Śliwińskim o wyprawie do Italii, spotkaniu z papieżami i s. Cristiną oraz o samym programie przygotowań do ŚDM - Sercu 2.0.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4