Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Z wdzięcznością za Papieża Polaka!

Diecezja Radomska

Z wdzięcznością za Papieża Polaka!

14 październik 2018 / Tekst

- Dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego - usłyszeliśmy dziś w Ewangelii i z taką wiarą prosimy, aby w nas odżyło to, co jest owocem promieniowania ojcostwa Boga Ojca - wiara i wdzięczność. Wiara w to, że jesteśmy dziećmi Bożymi, wdzięczność za to, że jesteśmy dziećmi wybrania - mówił ks. bp Henryk Tomasik podczas Mszy św. sprawowanej z okazji obchodzonego dziś XVIII Dnia Papieskiego. 

Z wdzięcznością za Papieża Polaka!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Tegoroczny Dzień Papieski odbywa się pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa" i obchodzony jest już po raz osiemnasty. Najważniejszym i centralnym wydarzeniem Dnia Papieskiego w Radomiu była Msza święta sprawowana w radomskiej katedrze, pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika. W swoim słowie Biskup Radomski odniósł się do spojrzenia Bożego - spojrzenia pełnego miłości i mądrości. Wyjaśnił również hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. "Promieniowanie ojcostwa" to tytuł dramatu, którego autorem jest ówczesny Biskup Krakowski Karol Wojtyła. - To piękny chociaż trudny dramat, który chce nam pomóc w przeżyciu prawdy: "Jestem dzieckiem Stwórcy, a drugi człowiek to mój brat":

Biskup Henryk Tomasik wyraził również wdzięczność za pontyfikat Jana Pawła II: 

16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został powołany na Stolicę Piotrową. Od 18 lat Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. Obchody te przyjmują różne formy. Organizowane są biegi papieskie, czuwania, wieczory wspomnień. W Opocznie przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jak co roku można było poczęstować się kremówkami (relacja tutaj). Dokładnie 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża - we wtorek, 16 października o godz. 20.37 na placu Corazziego w Radomiu odbędzie się czuwanie. W programie przywołanie słów Ojca Świętego, wspólna modlitwa, zagrana na stu gitarach "Barka" oraz światełko do nieba dla Jana Pawła II. Natomiast w środę, 17 października na pływalni Neptun w Radomiu odbędzie się I Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II dla osób niepełnosprawnych. Założeniem zawodów jest dystans przebiegnięcie, przepłynięcie lub przejście 9665 długości basenu. Liczba ta jest symboliczna ponieważ tyle trwał pontyfikat Papieża Polaka. W ramach Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia prowadzi zbiórki, z których dochód przeznaczony jest na rzecz zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Tradycyjnie zbiórkę prowadzić będzie również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 32 w Radomiu. Uczniowie wraz z opiekunami z puszkami wyjdą na ulice Radomia we wtorek 16 października oraz w czwartek, 18 października. 

Msza św. w radomskiej katedrze była również zwieńczeniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Młyńska. 

Całości homilii bp. Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj: 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4