Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Zapisz się na Ekstremalną!

Diecezja Radomska

Zapisz się na Ekstremalną!

01 marzec 2016 / Tekst
Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Radomiu i Skarżysku - Kamiennej. Trwa też rejestracja uczestników EDK w Jastrzębiu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pomysł znanego duszpasterza ks. Jacka Stryczka. Uczestnicy EDK rozważają 14 stacji męki Jezusa Chrystusa, biorą z sobą często krzyż. Czym zatem różni się ekstremalna od tradycyjnych dróg krzyżowych? To nocna droga, która przebiega właściwie w ciszy. Trzeba pokonać ponad 40 kilometrów czasem asfaltem, czasem terenami podmokłymi. Pogoda też nie musi rozpieszczać. Nie jest to także pielgrzymka z przewodnikiem. Tu każdy odpowiada za siebie, pilnuje drogi, przeżywa w samotności niedogodności. Po co tyle trudu? Warto pójść i przekonać się.

W diecezji radomskiej Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszą w tym roku z Radomia, z Jastrzębia i ze Skarżyska - Kamiennej.

Radom na mapie EDK jest już po raz trzeci. W tym roku "ekstremalna" wyruszy 18 marca po Mszy Św. w kościele garnizonowym o godz. 19. Przewodniczył jej będzie ks. bp Piotr Turzyński. Celem będzie tradycyjnie Skrzyńsko. Do wyboru są trzy trasy. Najdłuższa czerwona mierzy 47 km (kościół garnizonowy w Radomiu - Kierzków - Kolonia Kończyce - Podkończyce - Franciszków - Wolanów - Garno - Chronówek - Chałupki Łaziskie - Omięcin - Pogroszyn - Ryków - Żuków - Skrzynno - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej). Trzy kilometry krótsza jest trasa niebieska (kościół garnizonowy w Radomiu - Cerekiew - Wacławów - Bieniędzice - Krzyszkowice - Głogów - Wólka Domaniowska - Plec - Komorów - Zagórze - Romualdów - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej). Po raz pierwszy wytyczona została jeszcze trzecia trasa, krótsza od regulaminowych. Uczestnicy wyruszą z Wolanowa i będą mieli do pokonania ok. 30 km. 

 Rozmawialiśmy z liderem rejonu Radom Mateuszem Mortką: 

 

Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa wyjdzie 11 marca z Jastrzębia. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastrzębia do Sanktuarium Matki Bolesnej w Kałkowie ruszyły już 21 lutego. Swoje zgłoszenia można wysyłać drogą elektroniczną, poprzez kontakt z księdzem Adamem Włodkiem oraz w kancelarii parafialnej w Jastrzębiu. Zapisy trwają do 11 marca do godz 18:29, czyli aż do Mszy Świętej, rozpoczynającej EDK. Jastrzębska trasa bł. Bolesława Strzeleckiego mierzy 47 km (Jastrząb, Lipienice Dolne, Rogów, Mirówek, Mirów Nowy, Mirów Stary, Trębowiec-Krupów, Trębowiec Mały, Tychów Nowy, Tychów Stary, Ostrożanka, Ziębiec, Dziurów, Gołańka, Styków, Dąbrowa, Komorniki, Kałków-Godów). Trzeba będzie m.in. przejść przez rzekę, liczne bagna i las. Do udziału zaprasza ks. Adam Włodek:  

Skarżyska EDK wyruszy 18 marca po Mszy Św. o godz. 18 w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kamiennej. Dalej trasa wiodłaby przez dzielnicę Rejów, Suchedniów, Berezów, Michniów, Wykus, Wąchock aż do Skarżyska Kościelnego. To ok. 45 - 46 km. Koordynator Piotr Sieczka:

Szczegóły można znaleźć na www.edk.org.pl.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4