Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Zaśpiewaj kolędę... i bądź najlepszy!

Diecezja Radomska

Zaśpiewaj kolędę... i bądź najlepszy!

17 listopad 2016 / Tekst

Rusza XXIII edycja Międzynarodowego Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. To prestiżowy koncert z udziałem blisko 1500 wykonawców i zespołów z całej Polski.

Eliminacje także w Radomiu. Odbędą się one za miesiąc, od 14 do 18 grudnia.

Zgłoszenia chętnych przyjmuje Fundacja Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami w Hołdzie ks. Bp. Janowi Chrapkowi, Prezes Andrzej Byzdra, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy trwają do 26 listopada. Przesłuchania będą odbywały się w 37 miastach, w tym trzy za granicą: 2 na Ukrainie (w Równem, Żytomierzu) oraz w białoruskich Baranowiczach.

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje możemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.

W ubiegłym roku Grand Prix festiwalu zdobył Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki". Wśród jego laureatów festiwalu na przestrzeni 23 lat są m.in. aktorka Alicja Bachleda-Curuś, Andrzej Lampert czy Piotr Lempa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4