Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Zawierzenie i ochrona życia

Diecezja Radomska

Zawierzenie i ochrona życia

07 grudzień 2016 / Tekst

Bp Henryk Tomasik o spadku poparcia dla ochrony ludzkiego życia. 

Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Spadek poparcia dla ochrony nienarodzonych dzieci jest efektem medialnej manipulacji. Taką opinię wyraził biskup Henryk Tomasik odnosząc się m.in. do ostatnich sondaży. Ordynariusz radomski zaprosił wiernych na jutrzejszy akt zawierzenia Kościoła radomskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Przy okazji zostanie podjęta duchowa adopcja dziecka nienarodzonego. 

Zdaniem biskupa Tomasika, ostatnia debata w Sejmie koncentrowała się wokół całkowitego zakazu aborcji i postulatu karalności kobiet za działania przeciw życiu swojego dziecka zawartego w projekcie obywatelskim, ostatecznie odrzuconym przez Sejm. 

- Chciałbym przypomnieć, że polscy biskupi nie popierali projektów ustaw przewidujących karanie kobiet. Ulegliśmy pewnej medialnej manipulacji. Przeniesiono akcent z ochrony życia na temat karalności kobiet. I takie mamy owoce sondaży. Przypomnę, że ustawa z 6 stycznia 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka mówi, że "dzieckiem jest istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności". Myślę, że powoli wrócimy do tej świadomości - powiedział biskup Tomasik, zapraszając jednocześnie wiernych do wzięcia udziału w uroczystości przy figurze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest uznawana za drugą na świecie, wystawioną po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. 

- Będziemy się modlić za dzieci nienarodzone, za odpowiedzialność matek i ojców oraz całego społeczeństwa. Będziemy modlić się za diecezję. Tradycyjnie 8 grudnia dokonamy aktu zawierzenia diecezji radomskiej Matce Najświętszej. Zapraszam wszystkich na to wydarzenie. Ważna jest nasza wiara i miłość do Matki Bożej - powiedział Radiu Plus Radom biskup radomski. 

Msza święta 8 grudnia będzie celebrowana o godzinie 18.30 w kościele ojców bernardynów w Radomiu. Przed liturgią odbędzie się zawierzenie Kościoła radomskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo odbędzie się przy figurze Niepokalanego Poczęcia w Radomiu, która została poświęcona 13 czerwca 1858 roku. Jej fundatorem był radomian Antoni Plewiński. Historia kultu Niepokalanego Poczęcia u radomskich bernardynów sięga 1740 roku, kiedy to powstało Bractwo Niepokalanego Poczęcia.

Radomska figura znajduje się przy klasztorze bernardynów, który jest jednym z najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków Radomia. To również jedyny zabytek klasy zerowej w mieście.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4