Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 23 maja - św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Modlimy się i pomagamy misjonarzom

Diecezja Radomska

Modlimy się i pomagamy misjonarzom

15 marzec 2019 / Tekst

Najbliższa niedziela to niedziela "Ad Gentes" - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Radomskiej organizują zbiórkę darów dla misjonarzy.

episkopat.pl
episkopat.pl

Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Dzieło Pomocy „Ad Gentes” będzie przebiegał pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na ten cel.

Biskup radomski Henryk Tomasik podkreśla, że Kościół katolicki z natury jest misyjny i przypomina słowa Chrystusa: "Jak Ojciec Mnie postał, tak i Ja was posyłam. Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Św."

- Jest to misja skierowana do całego Kościoła, ale są też osoby, które w szczególny sposób podejmują się pracy misyjnej na terenach, na których Chrystus jest mniej znany i Kościół jest mniej zorganizowany. To są nasi misjonarze. Chciałbym, abyśmy z wdzięcznością pomyśleli o ich pracy. Żyją w bardzo trudnych warunkach, dużo trudniejszych niż my w Polsce. Pracują bardzo ofiarnie. Są często osamotnieni. Potrzebna jest nasza modlitwa, wsparcie duchowe, nawet list do misjonarza, który będzie znakiem pamięci. Bardzo potrzebna jest też pomoc materialna. W wielu środowiskach misjonarze żyją dzięki pomocy rodaków - apeluje ks. bp Tomasik.

Ks. Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej zachęca do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz misjonarzy. - Mogą to być środki czyszczące i piorące oraz przybory szkolne. Proszę księży i katechetów o zorganizowanie zbiórek np. podczas rekolekcji dzieci, dorosłych, lub w najbliższą niedzielę i dostarczenie darów do kurii diecezjalnej w Radomiu lub na furtę seminaryjną - poinformował ks. Bernard Kasprzycki.

Diecezja radomska ma 9 misjonarzy (7 księży i 2 osoby świeckie) i 4 księży posługujących na Wschodzie. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4