Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Żeglowali, żeglowali

Diecezja Radomska

Żeglowali, żeglowali

02 wrzesień 2018 / Tekst

17 załóg wzięło udział w VI Regatach Żeglarskich Diecezji Radomskiej im. ks. Zdzisława Domagały. Impreza odbyła się w sobotę na zalewie Siczki.

Żeglowali, żeglowali
fot. Radio Plus Radom

Żeglowali miejscowi jak i goście. - Harcerze z Pruszkowa wystawili trzy załogi. Mamy też załogę spod Garwolina i najbliższe z Jedlni-Letniska, Pionek, Radomia - mówi Juliusz Monkosa, koordynator regat.

Regaty odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Atmosfera była rodzinna i piknikowa.

Przed startem niezbędny był instruktaż.

Na wodzie trwała żeglarska rywalizacja, a na lądzie - podziwianie płynących, zabawy, pogawędki. W tle wybrzmiewały szanty. Dzieci bawiły się na dmuchanym zamku.

O bezpieczeństwo, ale i dobrą zabawę dla dzieci zadbali strażacy. Jakub Wachnicki, zastępca naczelnika OSP w Jedlni-Letnisku.

- To jest impreza nie tylko dla pasjonatów żeglarstwa, ale to ma być takie bardzo sympatyczne integracyjne spotkanie - mówiła o celu regat Lucyna Wiśniewska, prezes stowarzyszenia Środowisko Inicjatywa,

- Jest bardzo dużo rodzin i bardzo dużo sympatyków żeglarstwa. Jest bardzo wesoło, atmosfera jest super - oceniła imprezę Teresa Połeć, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

- Cieszymy się, że jest taka piękna pogoda, jest wiatr, a więc wszystko to, co jest potrzebne żeglarzom do żeglowania - nie krył zadowolenia wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski.

Ta sobota należała do HKŻM "Szkuner" II Tomasza Kmiotka, który wygrał regaty. Na drugim miejscu uplasował się HKŻM "Szkuner" I z Markiem Dobrowolskim. Na podium zmieścił się jeszcze Kłub Żeglarski Pionki" pod okiem Macieja Malborskiego. Zespół sędziowski postanowił przyznać też nagrody specjalne,  dodatkowe nagrody za „ inne osiągnięcia”. Załoga ZHP Pruszków I  ze sternikiem Pawłem Horsztyńskim otrzymała specjalną nagrodę za zajęcie ostatniego miejsca. Załoga ZHP Pruszków III ze sternikiem Wojciechem Kowalewskim otrzymała nagrodę specjalną za „interesujący, oryginalny strój”. Załoga "Rowerowi JPII” z Sulbin  z parafii św. Jana ( pod Garwolinem) otrzymała nagrodę specjalną za to, że przyjechała z najbardziej odległego miejsca. - Może Garwolin w linii prostej nie jest aż tak daleko, ale ta załoga przez to, że oddziela nas rzeka Wisła oraz przez liczne remonty dróg, musiała przejechać najwięcej kilometrów! - wyjaśnia Juliusz Monkosa. W załączniku szczegółowe wyniki.

Regaty zorganizowały: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Wójt Gminy Jedlnia Letnisko oraz Klub Żeglarski IKAR i Klub Żeglarski PIONKI. Imprezie patronowało Radio Plus Radom.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4