Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Zjazd Gnieźnieński w Białobrzegach

Diecezja Radomska

Zjazd Gnieźnieński w Białobrzegach

16 maj 2016 / Tekst
Prelegenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, UKSW i KUL wezmą udział w forum dialogu między różnymi kręgami kulturowymi, wyznaniami i religiami. Spotkanie "Nasz Zjazd Gnieźnieński" odbędzie się w dniach 18-20 maja w Białobrzegach koło Radomia. Wspólnym mianownikiem wszystkich spotkań będzie modlitwa trzech tradycji religijnych: katolickiej, prawosławnej i żydowskiej.
fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Spotkanie zostanie zainaugurowane wystąpieniem Piotr Grygucia z Zakładu Historii Polski Średniowiecznej z UJ, który wygłosi wykład: "966 - Początek drogi ku chrześcijaństwu". Z kolei historyk ks. Rafał Piekarski z WSD w Radomiu powie o religiach i wyznaniach w Polsce dziś. Wieczorem zaplanowano modlitwę przy pomniku św. Jana Pawła II. W programie Apelu 1050-Lecia będzie Bogurodzica, Liturgia Słowa i koncert chóru szkolnego PSP Białobrzegi.

19 maja odbędzie się wystąpienie ks. prof. Witolda Kaweckiego z UKSW nt. "Wiara w Chrystusa źródłem kultury polskiej". Wieczorem w kościele Świętej Trójcy zaplanowano koncert pieśni i piosenek tradycji żydowskiej w wykonaniu grupy muzycznej z parafii św. Wojciecha z Góry Puławskiej.

Natomaist 20 maja prof. Maciej Mϋnnich z KUL przedstawi temat: "Stary Testament a religie starożytnego Bliskiego Wschodu". Wieczorem w kościele odbędzie się koncert w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos z Lublina pod dyr. Borysa Somerschafa.

Wszystkie wystąpienia zaproszonych gości będą odbywać się w hali sportowej przy ulicy Reymonta. Początek zawsze o 10.00.

Patronat honorowy objęli: starosta powiatu białobrzeskiego Andrzej Oziębło, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek. Organizatorami są: proboszcz parafii Świętej Trójcy w Białobrzegach ks. Artur Hejda i Rada Parafialna ds. Kultury.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4