Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Złote Kule dla czyniących dobro

Diecezja Radomska

Złote Kule dla czyniących dobro

17 grudzień 2013 / Tekst

Doroczne nagrody "Złote Kule" wręczono 17 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Wyróżnienia przyznawane przez Caritas Diecezji Radomskiej trafiły do osób w trzech kategoriach: darczyńca, współpraca i świadectwo roku 2013. Nagrody wręczył biskup Henryk Tomasik. 

Marta Deka/GN Radom
Marta Deka/GN Radom

Ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor diecezjalnej Caritas mówił podczas gali, że kolejny raz wyraża swoją wdzięczność za dar otwartego serca na krzywdę bliźniego i niedostatek. - Za pomoc na rzecz tych, którzy nie poradzili sobie z problemami egzystencjalnymi i znaleźli się na życiowym zakręcie, nie umieją odnaleźć właściwej drogi. Te statuetki to niewielki dar za to co czynicie - mówił ks. Wójcik.
W kategorii darczyńca nagrodę otrzymali: Agnieszka i Ronald Waldenberg z Holandii. Od kilku lat pomagają na rzecz Ośrodka Interwencji Kryzysowej, dzieci z Domu Dziecka oraz osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zbierają używaną odzież, meble, artykuły AGD dla osób bezdomnych, dla powodzian, którym pomagała Caritas. Zorganizowali w sumie 13 transportów z darami. - Jestem zaskoczona, to nagroda również dla mojego męża, rodziców, którzy mieszkają z nami oraz moich dzieci. Oni wszyscy zasłużyli na to wyróżnienie - powiedziała pochodząca z Radomia Agnieszka Waldenberg.
W kategorii współpraca nagrodę odebrał Józef Waniek, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Od 6 lat instytucja współpracuje z parafiami w diecezji radomskiej a od 2 lat z Caritas Diecezji Radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji "Podaruj kroplę miłości". Do tej pory zebrano ponad 1600 litrów krwi. - Nie wiem, czy zasłużyłem na tę nagrodę. Ale cenię to wyróżnienie. Mamy już sto ekip zaangażowanych w kampanię "Podaruj kroplę miłości". Regionalne centra, których jest 21 w Polsce zakończyły akcję. My ją kontynuujemy dalej - mówił dyrektor Waniek.
W kategorii świadectwo nagrodę wręczono Monice Wężyk. Jest ona wolontariuszem, współpracuje z Pracownią Artystyczą Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas. Jest również wolontariuszką hospicyjną. - Jej codzienna działalność podbudowana jest głębokim życiem religijnym - uznało jury nagrody.
Podczas gali wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4