Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Złote Kule dla czyniących dobro

Diecezja Radomska

Złote Kule dla czyniących dobro

18 grudzień 2014 / Tekst

Bp Tomasik: Caritas to świadectwo wiary, które ma kształt miłości.

ks. Zbigniew Niemirski-GN
ks. Zbigniew Niemirski-GN

Caritas to wielkie świadectwo wiary, które ma kształt miłości - powiedział biskup Henryk Tomasik, podczas dorocznej gali Caritas Diecezji Radomskiej, która odbyła się 18 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. W czasie spotkania zostały wręczone "Złote Kule", czyli nagrody dla osób, które na różnych płaszczyznach angażują się w pomoc ludziom potrzebującym. Wyróżnienie to mosiężna statuetka trzymama w dłoni i przedstawiająca kulę z logo Caritas.

W kategorii współpraca nagrodę wręczono Straży Miejskiej w Radomiu. Funkcjonariusze tej formacji od kilku lat, razem ze streetworkerami Caritas, pomagają bezdomnym dowożąc im ciepły posiłek. Brali też udział w innych akcjach organizowanych przez Caritas. Nagrodę odebrał komendant SM Paweł Górak.

W kategorii darczyńca nagrodę wręczono firmie Kombud z Radomia. Firma pomaga biednym i niepełnosprawnym. Przekazuje środki na "Wyprawkę szkolną", czy "Paczkę świąteczną". Objęła też całoroczną opieką 12-osobową rodzinę. Dwoje jej członków to osoby niepełnosprawne. Firma obiecała także pomoc przy modernizacji budynku, w którym powstanie Akademia Młodych przy Caritas. - Dziękuję za to wyróżnienie, ale myślę, że słowa uznania należą się ludziom, którzy poświęcają swój czas, niosąc pomoc ubogim - powiedział Ryszard Szczygielski z firmy Kombud.

Z kolei w kategorii świadectwo nagrodę wręczono o. Hubertowi Czumie, jezuicie, który od 14 lat sprawował opiekę nad diecezjalnym Telefonem Zaufania "Linia Braterskich Serc". To dzieło, które założył biskup Jan Chrapek.

W gali uczestniczyli wiceprezydenci Radomia: Anna Białkowska i Rafał Rajkowski. - W imieniu władz Radomia deklaruję dalszą współpracę. Z całego serca dziękuję też za dobro, które Caritas niesie i czyni na rzecz potrzebującyh ludzi - mówił wiceprezydent Rajkowski. Podczas gali wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4