Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Złote Kule od Caritas

Diecezja Radomska

Złote Kule od Caritas

14 grudzień 2017 / Tekst

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Matki Bożej Królowej Świata, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu Artur Jonczyk oraz Raiffeisen Polbank to tegoroczni zdobywcy Złotych Kul od Caritas Diecezji Radomskiej. Wręczone zostały dziś w Resursie Obywatelskiej podczas spotkania opłatkowego Caritas.

Caritas Diecezji Radomskiej honoruje co roku Złotymi Kulami osoby lub instytucje, które szczególnie pomagają potrzebującym. Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski mówił o wielkiej radości, jaką jest możliwość docenienia często cichego dobra, ludzi, którzy wcale nie chcą rozgłosu.

Parafialny Zespół Caritas przy parafii Matki Bożej Królowej Świata dostał Złotą Kulę w kategorii Świadectwo. Działa już ćwierć wieku. Główne zadania to pomoc żywnościowa, przygotowywanie paczek świątecznych, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży, zajęcia świetlicowe. Warto podkreślić, że każdego dnia gorący posiłek otrzymuje ponad 120 osób ubogich. O działalności jadłodajni przy parafii Matki Bożej Królowej Świata na ul. Siennej opowiedział nam jej kierownik Andrzej Iwański.

W kategorii Darczyńca uhonorowany został Reifeissen Polbank. Caritas otrzymała ponad 250 tys. zł na pokrycie kosztów remontu, adaptacji i utworzenia miejsca wypoczynku i nauki dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Caritas nie byłaby w stanie sfinansować sama tej inwestycji.

 Trzecia Złota Kula w kategorii Współpraca trafiła do rąk Artura Jonczyka, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu. Anna Lis z Caritas Diecezji Radomskiej argumentując przyznanie wyróżnienia zaznaczyła, że Artur Jonczyk zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro dzieci z domu dziecka w Jasieńcu Iłżeckim i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance.

Poza Złotymi Kulami diecezjalna Caritas przyznała także medale Caritas Polska "In Caritate Servire". Złote medale otrzymali: Mateusz Bracisiewicz, właściciel Aptek Polskich Farmaceutów i Adam Bocheński, który pomaga przy organizacji zawodów sportowych dla dzieci Pedagogów Ulicy. Adam Bocheński:

Srebrny medal otrzymała restauracja La Melisa w Radomiu. Jako pierwsza odpowiedziała na inicjatywę Radia Plus Radom i zaprosiła na obiad 26 osób ubogich. - Dla nas była to sprawa oczywista. Myśleliśmy, że wszystkie restauracje, do których zaproszenie było skierowane, odpowiedzą pozytywnie. Jest to fajny dzień, pierwsze tego typu święto. Trzeba dopomóc. Nie jest to pierwsza nasza akcja charytatywna. Dla mnie nie jest to nic nadzwyczajnego. To odpowiedź na dobrą inicjatywę, która zrodziła się lokalnie - powiedział wówczas Tomasz Barański, przedstawiciel restauracji La Melisa. Dziś medal odebrała Ewelina Barańska-Kędzior.

Wyróżnienia wręczał biskup radomski Henryk Tomasik.

- Współpraca z radomską Caritas jest bardzo dobra. To wiele projektów, które realizujemy. Dialog, otwartość, determinacja, ale łączy nas też to, że chcemy pomagać ludziom - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski i zaprosił jednocześnie na licytację malowanych tydzień temu bombek. Dochód wesprze chorego na nowotwór Kubusia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4