Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Życzenia pasterzy diecezji radomskiej

Diecezja Radomska

Życzenia pasterzy diecezji radomskiej

24 grudzień 2017 / Tekst

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia skierowali do nas biskupi: Henryk Tomasik, Adam Odzimek i Piotr Turzyński.

Życzenia pasterzy diecezji radomskiej
fot. Ks. Zbigniew Niemirski/GN

 Niech Chrystus, przychodzący do człowieka, obdarowuje swoją łaską, pokojem oraz potrzebnymi ludzkimi siłami. Duch Święty, który jest Duchem prawdy, miłości, mocy i świadectwa, niech oświeca, umacnia i prowadzi drogami Ewangelii, a Matka Najświętsza niech wyprasza potrzebne dary nieba - życzy ks. bp Henryk Tomasik.

 Drodzy Siostry i Bracia!

Święta Bożego Narodzenia wprowadzają nas w wielką tajemnicę wiary o Panu Bogu, który wciąż szuka człowieka. Jezus Chrystus, „Emmanuel – Bóg z nami”, wchodzi w historię człowieka i pragnie zamieszkać w ludzkich sercach. W roku duszpasterskim poświęconym refleksji nad prawdą o działaniu Ducha Świętego w szczególny sposób dziękujemy za Jego działanie w tej wielkiej tajemnicy przychodzenia Syna Bożego na ziemię. Podczas zwiastowania Maryja usłyszała od Anioła: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym” (Łk 1,35). W czasie uroczystej Eucharystii wyznajemy tę prawdę, mówiąc: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem”.

Dziękujemy za działanie Ducha Św. w tej wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia. Dziękujemy, że Jezus Chrystus jest tak blisko nas, staje się kimś bardzo delikatnym, bo tak delikatna, a jednocześnie wielka jest miłość Boga do człowieka. W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie pragnę złożyć wszystkim słuchaczom Radia Plus najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Chrystus, przychodzący do człowieka, obdarowuje swoją łaską, pokojem oraz potrzebnymi ludzkimi siłami. Duch Święty, który jest Duchem prawdy, miłości, mocy i świadectwa, niech oświeca, umacnia i prowadzi drogami Ewangelii, a Matka Najświętsza niech wyprasza potrzebne dary nieba. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Ks. bp Adam Odzimek

Ks. bp Piotr Turzyński

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4