Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Diecezja Radomska

Katecheci gotowi do misji

31 sierpień 2017

Boże przykazania są najprostszą interpretacją zasady sprawiedliwości. Poniżej tej zasady nie może zejść moralność świata i każdego z nas - mówił do katechetów biskup Henryk Tomasik. W kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu zakończyły się 31 sierpnia dwudniowe ogólnodiecezjalne zjazdy dla katechetów dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich oraz księży.

Przygotowanie narzeczonych do małżeństwa na nowych zasadach i jubileusz 25-lecie istnienia – to najważniejsze zadania i wydarzenia dla Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej w nowym roku formacyjnym.

Jutro o godz. 14.30 w kościele pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi odbędzie się pogrzeb ks. Antoniego Łukaszka, który niemal 30 lat był proboszczem w Jastrzębi. Kapłan zmarł wczoraj w wieku 79 lat.

 

Caritas rozda tornistry

30 sierpień 2017

Na twarzy 200 dzieci zagości uśmiech - radomska Caritas już po raz piąty rozda "Tornistry pełne uśmiechu".

Niedziela jest dniem Kościoła, rodziny i człowieka - mówi biskup Henryk Tomasik, popierając projekt ustawy wprowadzający całkowity zakazu handlu w niedzielę w większości placówek. Temat ten był poruszany podczas ostatniej Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Posłowie zajmą się projektem ustawy we wrześniu.

W sobotę 2 września w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się Powakacyjny Dzień Wspólnoty. To podsumowanie wakacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

 

Domaganie się na początku każdego roku szkolnego deklaracji od rodziców lub pełnoletnich uczniów dotyczących uczestnictwa w lekcjach religii jest jawnym nadużyciem wywołującym niepotrzebny niepokój, zamieszanie, a nawet sugeruje możliwość zmiany raz podjętej decyzji. Takie działania są niezgodne z obowiązującymi przepisami państwowymi – przypomina Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Jubileuszowe regaty

29 sierpień 2017

Zainteresowanie było bardzo duże. Ostatecznie 15 załóg weźmie udział w V Regatach Żeglarskich Diecezji Radomskiej im. ks. dra Zdzisława Domagały.

 

Osoby pokrzywdzone przez banki i tzw. frankowicze będą pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

Piesza Pielgrzymka z Radomia do Błotnicy

Ojciec święty Franciszek wyróżnił tytułem Kapelana Jego Świątobliwości ks. Jana Kruka. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 27 sierpnia w kościele św. Mikołaja w Żarnowie. Mszy świętej przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją papieża Franciszka, tytuł Kapelana Jego Świątobliwości może otrzymać, na wniosek biskupa diecezjalnego, zasłużony ksiądz, który ukończył 65. rok życia.

Kościół radomski zawierzy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to 8 września we wszystkich kościołach parafialnych.

Zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic w Polsce, organizuje Caritas Diecezji Radomskiej. Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. - Będziemy chcieli wesprzeć głównie osoby starsze, ale również tych, którzy nie mieli wykupionych ubezpieczeń, aby mogli wyjść na prostą - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Na pielgrzymim szlaku

22 sierpień 2017

Po raz 19 odbędą się Prezentacje Pieśni Pielgrzymkowej i Religijnej Zwoleń 2017 Na pielgrzymim szlaku

2 września w Skarżysku Kamiennej odbędzie się Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie i Służby Liturgicznej.

W sobotę wieczorem na Jasną Górę dotarła II Pielgrzymka na rolkach z Radomia do Częstochowy. Maryi pokłoniło się 18 osób.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA