Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

Dziękczynienie za 100 lat Duszpasterstwa Wojskowego w Polsce

Podsumowania, podziękowania, ale także dzielenie się kulturą... Po oficjalnym zakończeniu Światowych Dni Młodzieży odbyło się nieoficjalne spotkanie na statku Dar Młodzieży. 

2 lutego Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na obchody Święta Matki Bożej Gromnicznej

Z Panamy do Lizbony!

27 styczeń 2019

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie!

Pierwsza Dama pozdrowiła młodzież z Radomia! Agata Kornhauser-Duda przebywa w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży. 

W najbliższą niedzielę w sposób szczególny pamiętajmy o ofiarach obozów zagłady. - Wyrazem naszej pamięci i modlitwy może być zapalenie tego dnia o godz. 18.00 symbolicznej świecy – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik, nawiązując do 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Tego dnia obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Nie żyje ks. Dionizy Wodzinowski. Ostatnio przebywał jako emeryt w Stużnie w parafii Petrykozy. Kapłan zmarł 24 stycznia.

- Nasi przyjaciele są daleko, ale my jesteśmy koło nich - mówią młodzi, którzy liczną grupą przyszli na spotkanie modlitewne pn. „Panama w Katoliku”. To alternatywa dla wszystkich, którzy nie wyjechali na Światowe Dni Młodzieży, ale chcieli poczuć duchową łączność z młodymi w Panamie.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. W oficjalnym otwarciu tego wydarzenia uczestniczyło 350 tys. osób.

To alternatywa dla wszystkich, którzy nie wyjechali na Światowe Dni Młodzieży, ale chcieliby poczuć duchową łączność z młodymi w Panamie. 

Dziś w Dąbrówce rozpoczną się dwa ważne kursy oazowe. To Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA) i Kurs Animatorów Muzycznych Oaz (KAMuzO). Weźmie w nich udział niemal 80 osób.

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko zabawa i śpiew - to również przyjemne obowiązki. Młodzież z diecezji radomskiej przygotowała animację do katechezy prowadzonej przez ks. bp. Piotra Turzyńskiego. Zgodnie z tradycją młodzi wzięli też udział w Drodze Krzyżowej.

Światowe Dni Młodzieży zaczęły się na dobre. Wczoraj w Panamie odbyła się Ceremonia Otwarcia ŚDM, podczas której młodzi po raz pierwszy w tegorocznej edycji spotkali się z papieżem. 

- Modlitwa, cisza, katechezy, refleksja nad Bożym Słowem, ale także radość i entuzjazm - ta specyfika Światowych Dni Młodzieży potrzebna jest ludziom młodym. Oni potrzebują doświadczenia wspólnoty - wspólnoty rówieśników, wspólnoty wiary - zauważa Biskup Radomski Henryk Tomasik. Już za siedem godzin uroczysta ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży. 

To będzie rok ważnych i ciekawych rocznic w diecezji radomskiej. M.in. 1 czerwca o godzinie 11.00 w radomskiej katedrze będziemy obchodzić 50-lecie święceń kapłańskich biskupów: Henryka Tomasika i Adama Odzimka. Co nas jeszcze czeka?

Angielski, hiszpański czy gestykulacja... podczas Światowych Dni Młodzieży bariera językowa nie istnieje. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4