Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Diecezja Radomska

Za tydzień, w sobotę na Jasnej Górze odbędą się główne uroczystości jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Biskupi zachęcają do włączenia się w akcję "Żywa korona Maryi".

 

Papież prosi młodzież

19 sierpień 2017

Papież Franciszek za pośrednictwem twittera poprosił młodych, aby wzięli udział w przygotowaniu do Synodu Biskupów. Chodzi o to, aby wypełnili  internetową ankietę, przygotowaną przez Sekretariat  Synodu. Można zrobić to do końca listopada.

Dziś minęło 41 lat od śmierci ks. Romana Kotlarza. Środowiska solidarnościowe, represjonowani podczas Radomskiego Czerwca'76, leśnicy uczcili jego pamięć przed obeliskiem - radomskim pomnikiem kapłana.

 

 

Nie ma usprawiedliwienia dla takich działań - powiedział biskup Henryk Tomasik, komentując ostatnie zamachy terrorystyczne w Barcelonie i Cambrils. Oba zdarzenia pochłonęły już 14 ofiar a ponad 100 osób jest rannych.

Poszkodowani w wyniku nawałnic, jakie kilka dni temu przeszły nad płn-zachodnim rejonem Polski mogą liczyć na pomoc. Caritas Diecezji Radomskiej zorganizuje w niedzielę, 27 sierpnia, zbiórkę pieniędzy do puszek. Również ordynariusz radomski bp Henryk Tomasik wystosował komunikat, w którym prosi o finansowe wsparcie dla poszkodowanych w wyniku ostatnich burz i nawałnic.

Caritas Diecezji Radomskiej włącza się w ogolnopolską akcję "Tornister pełen uśmiechów". W tym roku na wsparcie będzie mogło liczyć kilkaset dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin.

13 zmian personalnych w diecezji radomskiej. Dekrety wręczył biskup Henryk Tomasik.

Na rolkach do Maryi

17 sierpień 2017

Dziś wyruszyła II Pielgrzymka na rolkach z Radomia do Częstochowy. Bierze w niej udział 18 osób.

 

Nawet 500 tysięcy złotych może wynieść kara za podjęcie bez pozwolenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru. Przewiduje to nowelizacja ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Z tej racji ks. Michał Krawczyk, Diecezjalny Konserwator Zabytków w Radomiu, skierował apel do księży proboszczów, którzy opiekują się zabytkowymi obiektami sakralnymi.

18 osób weźmie udział w II Pielgrzymce na rolkach z Radomia do Częstochowy. Pątnicy wyruszą jutro z parafii Matki Bożej Częstochowskiej po Mszy Św. o godz. 8. 

Czterdzieści lat temu ówczesny kardynał Karol Wojtyła dokonał aktu koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w sanktuarium w Starej Błotnicy. 15 sierpnia odbyły się uroczystości jubileuszowe.

15 sierpnia obchodzona jest Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten przypomina nam o tym, że celem ziemskiej wędrówki każdego człowieka jest Niebo.

Skauci Europy solidaryzują się ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej. W wyniku nawałnicy zginęły dwie nastoletnie harcerki, a 20 osób zostało poszkodowanych. Do zdarzenia doszło na obozie w Suszku, w województwie pomorskim.

Koncertowo w Paradyżu

11 sierpień 2017

15 sierpnia warto wybrać się do Paradyża. W miejscowym kościele odbędzie się 11. już edycja koncertu organowego.

Obchody 40. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy koło Radomia, odbędą się 15 sierpnia. 

Ruszyły zapisy na jednodniową pielgrzymkę do parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jarosławicach. Ta już 15 sierpnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA