Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Diecezja Radomska

Coraz więcej parafii w diecezji radomskiej organizuje Misteria Męki Pańskiej. Od ponad 45 lat takie widowiska odbywają się w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie. W najbliższy piątek Misteria będą mogli obejrzeć mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej czy Jedlińska.

To będzie już drugi Starachowicki Dzień Młodych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 9 kwietnia. Wystąpi zespół księży Jak Najbardziej.

Wioletta Latosek neuro-logopeda, założycielka zespołu Signum będzie gościem kolejnego spotkania dla kobiet z cyklu „Całkiem Inna Kobieta w Blasku Stwórcy”.

Odejście do Pana Ojca Świętego Jana Pawła II bardzo mocno zjednoczyło Polaków. To był wyjątkowy moment. Wtedy zniknęły gdzieś różnice polityczne, napięcia... Byliśmy zjednoczeni wokół Jego osoby, ale także zjednoczeni na modlitwę - wspomina Biskup Radomski Henryk Tomasik. Dziś mija 14 rocznica śmierci papieża Polaka. 

Trwają zapisy na warsztaty ikonopisania 2-stopnia w temacie ikony Bogurodzicy, które odbędą się w sierpniu w Garbatce-Letnisku.

Oazowicze medialnie

26 marzec 2019

Czy wiesz, że jesteś gazetą? Czy artykuł o orędziu papieża może być ciekawy? Co oznacza ikona człowieczka lub komputera na aparacie? Jak przedstawić życiorys świętego w ciekawy sposób? Gdzie szukać niestandardowych ujęć? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy Warsztatów Medialnych w Pionkach.

Spotkanie w KIK

01 kwiecień 2019

W Klubie Inteligencji Katolickiej o Juliuszu Słowackim.

Realizacja zaleceń WHO co do „edukacji” seksualnej dzieci i młodzieży jest sprzeczna z polskim kodeksem karnym - uważa ks. Marek Dziewiecki, pedagog, psycholog i autor wielu książek o dojrzałości. Przy okazji przypomina, że kto z nauczycieli czy innych dorosłych realizowałby te zalecenia w przedszkolu czy szkole, ten wciągałby uczniów w czynności seksualne, za które dorosłym grozi kara więzienia od lat 2 do 12 (art. 200. § 1. kodeksu karnego).

Nieoczekiwana wizyta premiera Morawieckiego w Radomiu.

45 nowych szafarzy

31 marzec 2019

Biskup Henryk Tomasik powołał dziś 45 nadzwyczajnych szafarzy. Ich głównym zadaniem będzie zanoszenie Komunii Świętej do osób, które nie mogą uczestniczyć we mszy świętej.

Przez trzy dni odbywały się rekolekcje dla młodzieży.

Wielkopostny Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców. 

Tak, pomagam!

28 marzec 2019

Caritas w Polsce organizuje zbiórkę żywności. Akcja zostanie przeprowadzona w piątek i sobotę w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych.

XVII-wieczny kościół parafialny w Jedlińsku koło Radomia przejdzie głęboką termomodernizację dzięki dotacji udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W Zespole Szkół Budowlanych rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży pod hasłem "Ja Jestem Drogą, Prawdą, Życiem". Prowadzi je ks. Bartłomiej Kopeć.

Ośrodek Rekolekcyjny w Rudniku nad Sanem wymaga remontu. Rodziny oazowe, które spędzają tam czas chcą wspólnymi siłami odnowić placówkę. Proszą o pomoc ludzi dobrej woli. Tym bardziej, że w przyszłym roku obchodzony będzie jubileusz 30-lecia funkcjonowania ośrodka.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4