Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

Instruktor terapii uzależnień, dziennikarz Rafał Porzeziński wygłosi w sobotę w Radomiu wykład "12 kroków do ocalenia". 

W najbliższą sobotę 11 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjmie w katedrze święcenia kapłańskie. Msza Św. rozpocznie się o godz. 10. 

Poszkodowani w wyniku nawałnic, jakie przeszły nad regionem radomskim mogą liczyć na wsparcie - radomska Caritas uruchomiła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych.

Ma 94 lata, święcenia kapłańskie kapłańskie przyjął w 1949 roku. Ks. Marian Jaskólski - wieloletni proboszcz parafii w Jedlni obchodzi jubileusz 70. lecia święceń kapłańskich. 

Wykład Rafała Porzezińskiego i modlitwa w intencji trzeźwości

Spotkanie w KIK

21 maj 2019

O Prymasie Tysiąclecia przed zbliżającą się beatyfikacją

25 maja po raz ósmy odbędzie się Pielgrzymka do siedmiu kościołów Radomia

Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników, którzy będą nocować w namiotach na terenie skansenu. Do 2 czerwca w parafiach trwają zapisy. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i opiekę medyczną.

Pamiętamy o wydarzeniach i bohaterach naszej ziemi. Pod takim hasłem odbył się w sobotę Pieszy Rajd Patriotyczny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 

Polscy biskupi zachęcają do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Stanowisko Rady Stałej KEP zostało odczytane w niedzielę w parafiach diecezji radomskiej. Biskupi podkreślili, że od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Dzień otwarty odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu

Spotkanie w Arce

18 maj 2019

Klubokawiarnia Arka zaprasza na wieczór gier planszowych i nie tylko

18 maja premiera sztuki pt: Igraszki z diabłem

Trzecia odsłona religijnego spotkania pod nazwą "Projekt Wiara 3", odbędzie się w sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Jego celem jest szerzenie chrześcijańskich wartości w lokalnym środowisku, a także integracja młodzieży. Mottem tegorocznej edycji będą słowa św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Bp Piotr Turzynski skierował specjalny list, w którym zaprasza na uroczystości jubileuszu 50 lecia kapłaństwa Księdza Biskupa Henryka Tomasika i Księdza Biskupa Adam Odzimka.

Z Radomia wyruszyła dzisiaj rano biegowa sztafeta do Krościenka. To pierwsza taka inicjatywa w historii Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej. W projekcie uczestniczy 20 osób, wśród nich Teresa Kmieć, siostra Heleny - wolontariuszki, która została zamordowana w boliwijskiej Cochabambie w 2017 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4