Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Diecezja Radomska

Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszą nie tylko z Radomia. W tym roku zapraszają także: Białobrzegi, Jastrzębia, Tczów, Iłża, Kozienice, Szydłowiec, Starachowice, Skarżysko-Kamienna i Smardzewice. 

Każego dnia Wielkiego Postu w kościele Ojców Bernardynów jest sprawowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Spotkanie w KIK

26 marzec 2019

Gościem będzie dr Krzysztof Busse z IPN w Radomiu.

Rywalizacja polityczna dawno przekroczyła granice demokratycznych polemik i dotyka najgłębszych fundamentów naszej narodowej wspólnoty - alarmują polscy biskupi.

Rozpoczęła się budowa murowanego kościoła w Młodocinie koło Radomia. W tym roku parafia św. Zofii obchodzi 25-lecie istnienia. Wspólnota liczy ok. 1200 osób.

Świętokrzyscy strażacy apelują o niewypalanie traw. Napisali list do biskupa radomskiego Henryka Tomasika z prośbą o włączenie się w prewencyjną kampanię społeczną. W ostatniej dekadzie na terenie świętokrzyskiego odnotowano średnio 3,6 tys. pożarów traw rocznie.

W Radomiu odbyły się dziś diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie zorganizowany został opoczyński etap konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Patriotyczne utwory przedstawiało tu około 300 młodych wykonawców.

W Bazylice Mniejszej pw. św. Kazimierza przy ul. Głównej na Zamłyniu odbył się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów. Dochód z imprezy w całości przeznaczony został na działalność placówki.

W reakcji na podpisanie przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+, wielu rodziców, księży, psychologów i pedagogów, prawników, a także polityków i przedstawicieli mediów, wypowiedziało swoje poważne obawy i swój sprzeciw. Reakcją ze strony aktywistów LGBT+ oraz ich politycznych i medialnych sponsorów jest skrajnie agresywny atak na tych, którzy odważyli się skorzystać z wolności słowa oraz z prawa do demaskowania demoralizatorów, którzy pod pozorem uczenia „tolerancji” chcą seksualizować polskie dzieci i wikłać je w uzależnienie od popędu - pisze psycholog ks. Marek Dziewiecki. 

27 lat temu wprowadzono nowy podział administracyjny struktur kościelnych w Polsce. Ogłoszona bulla papieska “Totus Tuus Poloniae populus” utworzyła 13 nowych diecezji, wśród nich diecezję radomską.

W tego rodzaju adopcji najważniejsza jest modlitwa, która może zdziałać cuda. W diecezji radomskiej już ponad 7 tys. osób podjęło Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś mogą dołączyć kolejne.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu zakończyła się tegoroczna Szkoła Lektora - błogosławieństwo do pełnienia tej funkcji otrzymało 60 ministrantów z Radomia i Diecezji Radomskiej.

Wielkim Bożym darem jest życie - przypomina biskup Henryk Tomasik z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia, który będzie obchodzony 25 marca. W tym dniu ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia.

"Rozmowy o... ewolucji i kreacjonizmie” były tematem kolejnego spotkania dyskusyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Młyńska".

W najbliższy poniedziałek w Radomiu odbędą się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. Podstawową treścią jest przypomnienie o świętości i nienaruszalności życia od poczęcia do naturalnej śmierci. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4