Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

W Gdańsku rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe śp. prezydenta Pawła Adamowicza. Mszy św. w Bazylice Mariackiej przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. We mszy świętej jako oficjalny przedstawiciel biskupa Henryka Tomasika i reprezentant diecezji radomskiej bierze udział ks. dr Szymon Pikus, ekonom diecezji.

Jeszcze tydzień temu Panama była dla polskiej młodzieży pewną tajemnicą. Z dnia na dzień ją odkrywają. Co ich zaskakuje, co urzeka?

- Za to ofiarne, rozmodlone, czuwające i opromienione już wkrótce złotem podążanie za Jezusem, za łaskę święceń i udział w kapłaństwie Chrystusa, za biskupie serce: Bogu niech będą dziękii - powiedział ks. infułat Stanisław Pindera w homilii podczas Mszy Św. imieninowej biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Z różnych stron płyną dziś życzenia imieninowe dla biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Przypłynęły i z Panamy od uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Nie wyleciałeś do Panamy? Nie uda Ci się wziąć udziału w spotkaniu z papieżem Franciszkiem? Nic straconego! Na „Panamę w Katoliku” zaprasza Katolickie Liceum Ogólnokształcące św. Filipa Neri w Radomiu.

Tegoroczne obchody z okazji Dnia Osób Konsekrowanych odbędą się w opactwie cysterskim w Wąchocku. W najbliższych dniach poinformujemy o programie tego diecezjalnego wydarzenia.

Płomień Pamięci

18 styczeń 2019

27 stycznia będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej racji Fundacja Shalom zwróciła się z apelem o zapalanie tego dnia o godzinie 18.00 Płomienia Pamięci. Informuje o tym sekretariat Konferencji Episkopatu Polski.

Ponad 300 młodych ludzi sprzątało plaże nad Oceanem Spokojnym. To dzień ekologiczny w ramach Dni w Diecezjach.

Włamanie na plebanię

18 styczeń 2019

Złodzieje włamali się na plebanię parafii św. Mikołaja w Żeleźnicy koło Przedborza w diecezji radomskiej. Informację potwierdziła komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W czwartek rozpoczęły się Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. Młodzi z diecezji radomskiej przebywają w diecezji Chitre.

Młodzi z diecezji radomskiej spotkali się z ogromną gościnnością Panamczyków. Jednym z jej wymiarów jest jedzenie. Polacy rozsmakowali się już w panamskich owocach.

Kolędy u Bernardynów

17 styczeń 2019

20 stycznia w kościele Ojców Bernardynów odbędzie się koncert kolęd

"Duch, który umacnia Kościół”. Pod takim hasłem w najbliższy weekend odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Centrum Ewangelizacyjnym "Zacisze" w Jedlni. Poprowadzi je ks. Michał Olszewski. Są jeszcze wolne miejsca.

Nie mogli pojechać do Panamy, dlatego spotkanie młodych odbędzie się w ... Radomiu

W podradomskiej Jedlni Kolonii powstaje pierwsza w Polsce kaplica Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II. - To będzie miejsce całodobowej adoracji w intencji rodzin - mówi ks. Sławomir Płusa, prezes fundacji "Płomień Eucharystyczny" i przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Za młodzieżą z diecezji radomskiej pierwszy dzień w La Villa De Los Santos. Był czas na modlitwę, integrację z Panamczykami, a także.. rozgrywki sportowe. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4