Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Diecezja Radomska

Są wartości, które mogą nas zjednoczyć - uważa biskup radomski Henryk Tomasik, który odniósł się w ten sposób do akcji "Różaniec do granic". Jednocześnie wyraził zdumienie z powodu opinii, które próbowały ośmieszyć inicjatywę osób świeckich. W mediach społecznościowych można było przeczytać, że była ona "kompromitująca dla kraju i bardzo wstydliwa". Z kolei w jednym z ogólnopolskich dzienników napisano, by "zamiast legitymacji, żądać od uczniów okazania różańca".

Antykoncepcja i miłość?

14 październik 2017

Antykoncepcja niszczy miłość małżeńską i płodność kobiety - mówił ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin podczas szkolenia dla małżeństw, które odbyło się 14 października w sali konferencyjnej Kurii Diecezji Radomskiej.

Z racji na obchodzony aktualnie Rok Bł. Honorata siostry ze Zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej przygotowały materiały do wykorzystania w liturgii tego dnia.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, wezmą udział w VII Sejmiku Ziemi Odrowążów, który odbędzie się w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym "Emaus" Diecezji Radomskiej w Turnie koło Białobrzegów.

Fundacja "Eucharystyczny Płomień" pozyskała działkę, na której powstanie Centrum Wieczystej Adoracji. Będzie to kaplica pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Dzieło będzie się mieścić w Jedlni koło Radomia.

To już tradycja w Jedlni-Letnisku. W niedzielę wystartuje VI Bieg dla Papieża. Będą kremówki i specjalne koszulki.

W piątek, 20 października w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu wystartuje cykl spotkań dla młodzieży pod nazwą FaceLook.

Rycerzy Kolumba w Polsce i Tatianę Kaplińską, działaczkę społeczną zaangażowaną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, nominowano do tegorocznej nagrody Viventi Caritate. Nagrodę wręczy 18 października w radomskiej katedrze Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Tego dnia przypada 16. rocznica śmierci biskupa Jana Chrapka.

Rycerski dar dla noworodków

12 październik 2017

Rycerze Kolumba ze zbiórki makulatury chcą kupić inkubator dla jednego ze szpitali w diecezji radomskiej. Podsumowanie akcji odbędzie się 16 listopada w sanktuarium maryjnym z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego.

Koniec świata! Dzisiaj?

12 październik 2017

Dla jednych koniec świata oznacza utratę pracy, dla innych brak interentu w domu, a jeszcze innych spóźnienie się na rozmowę kwalifikacyjną. A zatem jak podchodzić do informacji o końcu świata? Co Biblia mówi o tym wydarzeniu?

Spotkanie w niedzielę, 15 października.

Zdrowaśka do Zdrowaśki...

Tajemnica tajemnic

11 październik 2017

Teraz pokaz filmu w Radomiu

W najbliższą niedzielę, 15 października zostaną przeprowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). W ten sposób powstaje tzw. "mapa religijności", cenny materiał dla Kościoła w Polsce oraz socjologów i statystyków.

67 alumnów, w tym 21 po raz pierwszy, rozpoczęło nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja. 

Do modlitwy za Polskę zachęcą wiernych biskup radomski Henryk Tomasik. Zaprosił jednocześnie do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w tych dniach w kościołach. Październik tradycyjnie już jest w Kościele miesiącem modlitwy różańcowej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA