Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

W ostatnich dniach w środkach społecznego przekazu pojawiły się informacje o korespondencji przesłanej przez Kurię Diecezji Radomskiej do Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Z uwagi na dalsze zainteresowanie medialne tą sprawą Kuria wydała oświadczenie.

Rowerowi pątnicy zmierzający z Radomia do Częstochowy dzisiaj etap rozpoczęli w Opocznie.

To jedna z największych pielgrzymek rowerowych w Polsce. Na Jasną Górę zmierza 180 osób z trzech gmin: Stara Błotnica, Stromiec i Radzanów.

Akcja - pielgrzymka!

10 lipiec 2019

Po raz ósmy członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z Radomia wyjechało dziś ponad sześćdziesiąt osób.

W 76 rocznicę pacyfikacji wsi Michniów

- Nie można podchodzić do swojego zbawienia z nastawieniem: "jakoś mi się uda". Tak samo jak teraz wkładamy niemały wysiłek to, by pokonywać kilometry, by zbliżyć się do częstochowskiego sanktuarium, tak każdego dnia znajdujmy najlepsze, a nie najkrótsze drogi do Bożej łaski - mówił podczas Mszy św. ks Bogdan Pacyniak, wikariusz parafii św. Wojciecha w Kowali. W środę, 10 lipca na Jasną Górę już po raz jedenasty wyruszyła Radomska Pielgrzymka Rowerowa. 

12 lipca przypada trzecia rocznica śmierci Abpa Zygmunta Zimowskiego

We wtorek. 16 lipca w sanktuarium w Wysokim Kole będzie można przyjąć szkaplerz. Tego dnia obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli popularnie Matki Bożej Szkaplerznej.

Dziewięciu nowych alumnów wstąpiło dziś do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Kandydaci przystąpili do egzaminu wstępnego - wszyscy zdali. 

Prawie 1500 uczestników z 7 państw Europy bierze udział w tegorocznej Parafiadzie. Wśród nich jest młodzież z Radomia i Zwolenia.

Modlili się w ciszy, ale z ogromnym zaangażowaniem. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie odbyła się XXVII Pielgrzymka Głuchoniemych i Niepełnosprawnych.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącego św. Filipa Neri w Radomiu była to jubileuszowa, 25. matura i już jest tradycją tej szkoły, że maturzyści radzą sobie z tym bardzo dobrze  - zdawalność matury na 100 % stała się wizytówką Katolika. Liceum jako jedyne w Radomiu może się pochwalić, że wszyscy maturzści, którzy skończyli w tym roku szkołę i przystąpili do egzaminów maturalnych, zdali je i mogą składać papiery na wymarzone studia.

80 osób z diecezji radomskiej uczestniczy w rekolekcjach Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie w Wilnie. Moderatorem turnusu jest ksiądz biskup Piotr Turzyński, którego wspomagają Małgorzata i Robert Telusowie.

Ok. 800 dzieci i młodzieży skorzysta z tegorocznych wakacji współorganizowanych przez Caritas Diecezji Radomskiej. Są to podopieczni m.in. Domu Matki i Dziecka im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckicm, Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu, czy Świetlicy Akademia Młodych w Radomiu. Środki na ten cel pochodzą m.in. z akcji 1 procent oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Radomiu, Fundacji Enea i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Pielgrzymka Głuchoniemych i Niepełnosprawnych odbędzie się 6 lipca w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Centralnym punktem wydarzenia będzie msza święta celebrowana o godzinie 12.00 w sanktuaryjnym kościele.

W rekolekcjach organizowanych przez Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej uczestniczy prawie 1300 osób. To wzrost w stosunku do ubiegłego roku o około jedną piątą. Jeden turnus wakacyjny odbywa się obecnie w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4