Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Diecezja Radomska

W najbliższą niedzielę świętują wszystkie dzieci, ale też całe rodziny. W całej Polsce, także w Radomiu odbędą się radosne Marsze dla Życia i Rodziny.

 

Na największe rodzinne wydarzenie w Radomiu zaprasza biskup Henryk Tomasik. Będzie to marsz dla życia i rodziny, który przejdzie ulicami Radomia w najbliższą niedzielę. Podobne inicjatywy odbędą się w trzech innych miastach w diecezji radomskiej: Opocznie, Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach.

Kapłan musi być wewnętrznie silny, ale i roztropny w ukazywaniu sensu i znaczenia Dekalogu - mówi biskup Henryk Tomasik, zachęcając wiernych o modlitwę w intencji 11 diakonów, którzy 31 maja przyjmą święcenia kapłańskie w radomskiej katedrze. Obecnie przyszli księża przebywają na rekolekcjach w sanktuarium maryjnym w Kałkowie. Mieszkają w eremach "Góra Miłosierdzia Bożego", tuż nad brzegiem zbiornika wodnego "Wióry".

Występowali tu uczniowie okolicznych szkół, ale również osoby dorosłe działające m.in. w kołach gospodyń wiejskich. W kościele parafialnym w Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem odbył się XIII Festiwal Pieśni i Poezji Maryjnej.

Mamy problem ze społeczeństwem obywatelskim. Taką opinie wyraził ks. dr Andrzej Jędrzejewski, specjalista katolickiej nauki społecznej komentując niską frekwencję wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Do urn poszło ponad 23 procent Polaków – wynika z nieoficjalnych danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Zostały one podane po przeanalizowaniu protokołów z 91 procent obwodów.

W piątkowy wieczór, 22 maja odbyła się jubileuszowa Kuźnia młodych. 

Strażacy z powiatu skarżyskiego zawierzyli siebie i swoją pracę Matce Bożej w Ostrej Bramie.

Od 10 lat w Radomiu odbywają się spotkania młodzieży z cyklu Kuźnia.

W sobotę po raz trzeci odbędzie się Pielgrzymka do siedmiu kościołów Radomia.

 

Czyli ambitne cele Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich. 

Muzyka, słowo i poezja.

Pod hasłem "Rodzina obywatelska. Rodzina - Wspólnota - Samorząd" wyruszy 1 czerwca radomski Marsz dla Życia i Rodziny.

Można się zapisywać na VIII Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pielgrzymka organizowana przez Rycerzy Kolumba wyruszy 14 czerwca z Radomia.

Czy radomskie placówki oświatowe będą szkołami przyjaznymi rodzinie? Takie propozycje zaproponowali uczestnicy konferencji "Nasza przyszłość - twoja tożsamość", która odbyła się dzisiaj w Radomiu. Przypomnijmy, że akcja realizowana w wielu polskich szkołach jest odpowiedzią na indoktrynację i seksualizację dzieci, którą programowo chce przeprowadzić Ministerstwo Edukacji Narodowej. Działania promuje Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Diecezja radomska będzie miała 11 nowych kapłanów.  Diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjmą święcenia kapłańskie w sobotę 31 maja w radomskiej katedrze. 

KSM diecezji radomskiej zaprasza dzieci i młodzież na obóz wakacyjny do Ciszycy. Miejscowość jest położona w dorzeczu Wisły i stanowi doskonałe miejsce wypadowe. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA