Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Diecezja Radomska

Wieczór Chwały, ostatnie tego typu spotkanie przed wakacjami, odbędzie się w najbliższą sobotę w kościele bł. Annuarity. Początek o godzinie 19.30.

Dwie parafie diecezji radomskiej otrzymały środki na prace konserwatorskie. Parafia św. Aleksego w Przedborzu na remont gotyckiej wieży otrzymała od łódzkiego konserwatora zabytków prawie 100 tys. złotych, a cystersi z Sulejowa na prace przy marmurowym ołtarzu bocznym w kościele - 35 tys. zł.

Dziś w Klubokawiarni Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arkaprzy ul. Chrobrego w Radomiu odbędzie się Wielka Integracja Szkół. To spotkanie dla wolontariuszy, ale i osób, które chcą zostać wolontariuszami.

Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu „Rozmowy o...”. Spotkanie otwiera prelekcja, wykład lub prezentacja gości, a potem w Kawiarni ARKA przy ul. Chrobrego 7/9,  trwają rozmowy i dyskusja wokół poruszanych tematów. 

O rodzinnym i duchowym przygotowaniu Pierwszej Komunii Św. rozmawialiśmy w audycji "Rodzinka na Plus".

Profanacje wizerunków maryjnych są znakiem braku szacunku dla osób wierzących - uważa biskup Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski odniósł się w ten sposób do zdarzeń, które miały miejsce ostatnio m.in. w Płocku i Warszawie.

Ponad 4 tys. uczniów z ponad 100 szkół wzięło udział w diecezjalnym konkursie plastycznym "Polscy święci i błogosławieni". Dziś poznaliśmy zwycięzców.

Statyści, którzy brali udział w filmie Klecha, otrzymają należne im honoraria. Pieniądze będą wypłacane w najbliższą sobotę, 11 kwietnia.

Anna Jóźwiak - uczennica trzeciej klasy Katolickiego Gimnazjum im. św. Filipa Neri w Radomiu została laureatką tegorocznej edycji diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz trzeciej klasy gimnazjum. W tym roku uczestnicy zmagali się z tematem: "Duch Święty i Prorocy".

16 parafii diecezji radomskiej pozyskało środki na prace konserwatorskie. Fundusze pochodzą od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. To prawie 1,5 mln złotych.

Co mieli nauczyć się, to się już nauczyli. Dziś wieczorem w radomskiej katedrze maturzyści modlili się o światło Ducha Św. Jutro rozpoczynają się matury.

Rozpoczął się czas I Komunii Św. Dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu Jezusa do serca przyjęła ponad setka dzieci.

Jak wygląda seminaryjne życie? Jak alumni przygotowują się do kapłaństwa? Gdzie przez sześć lat formują się? Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza na "Dzień Otwartych Drzwi". To już 18 maja.

Na cmentarzu Perlacher Forst w Monachium odnaleziono miejsce pochówku czterech polskich księży. Wśród nich jest ks. Stefan Grelewski, jeden z pięciu błogosławionych męczenników radomskich, wyniesionych na ołtarze przez św. Jana Pawła II.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej otrzymało w darze narodową flagę. Z rąk prezydenta Polski Andrzeja Dudy odebrał ją ks. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium maryjnego w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystość odbyła się 2 maja na dziedzińcu Belwederu w Warszawie. W tym roku mija 30 lat od odprawienia pierwszej mszy świętej w kaplicy MB Miłosierdzia.

Dzisiaj obchodzimy wspomnienie świętego Zygmunta. To również dzień imienin zmarłego trzeciego ordynariusza radomskiego, abp. Zygmunta Zimowskiego. Ciało biskupa-seniora diecezji radomskiej spoczywa w katedrze. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej znajduje - pod posadzką - specjalna nisza grobowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4