Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

Łączą pasję rowerową i miłość do Matki Bożej. Ponad 60 pielgrzymów z gminy Jedlińsk wyruszyło na szlak piątej rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Do celu pątnicy planują dotrzeć w piątek. 

- Kościół w Polsce ma do zaoferowania Europie skarb pobożności maryjnej - powiedział biskup Henryk Tomasik, który celebrował mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. 2 lipca minęła 14. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Miejscowe sanktuarium to jedyna wierna kopia wileńskiej Ostrej Bramy w Polsce. W październiku obchodzona będzie 30. rocznica jego powstania.

Modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny, a także prośbę za polską oświatę, uczniów i pedagogów zanosili na Jasnej Górze uczestnicy 82. Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców. Centralnym punktem spotkania była Msza Święta na jasnogórskich błoniach, której przewodniczył biskup Edward Dajczak. W koncelebrze uczestniczył bp Piotr Turzyński z Radomia, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa nauczycieli.

Do modlitwy o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zachęca Biskup Radomski Henryk Tomasik. 

2 lipca 2005 roku miała miejsce koronacja obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. W najbliższy wtorek odbędą się uroczyste obchody rocznicy koronacji obrazu.

10 lipca wystartuje 11. Radomska Pielgrzymka Rowerowa. Można jeszcze się zapisywać.

Złoty Krzyż Zasługi pierwszego stopnia otrzymał ksiądz infułat Stanisław Pindera - twórca parafii i budowniczy kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Uroczystość odbyła się w trakcie mszy świętej odpustowej, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Prezydenckie odznaczenie wręczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Coraz bliżej celu

27 czerwiec 2019

Trzeci dzień pielgrzymki z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwosci. Dziś pątnicy zmierzają do Błędowa.

Młodzież zachęca do wspólnej modlitwy za kapłanów. W najbliższy piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego przeprowadzona zostanie akcja "1000 Koronek za Kapłanów".

Zabytkowy kościół w Odrowążu przejdzie modernizację. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał na ten cel 100 tys. zł.

Wsparcie po stracie...

26 czerwiec 2019

W czwartek, 27 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka. 

Biskup radomski Henryk Tomasik wyraził wdzięczność duszpasterzom, siostrom zakonnym i katechetom, którzy poświęcają swój czas na organizację wypoczynku w czasie wakacji. Są to m.in. rekolekcje oazowe, obozy harcerskiego czy KSM-u oraz piesze pielgrzymki.

Ponad 100 osób wyruszyło dziś pieszo z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. To już  trzydziesta pielgrzymka.

Parafia Colonna pod Rzymem, w której proboszczem jest ks. Ireneusz Rogulski z Opoczna, przeżyła wczoraj dramatyczne chwile.  O gody. 22.43 dotknęło ją trzęsienie ziemi o sile 3,7 w skali Richtera.

Muzyka daje nadzieję

24 czerwiec 2019

W niedzielę w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na radomskim Kapturze wystąpił zespół "Jak Najbardziej", raper Simon i zespół Olgi Sochaczewskiej. Zebrane podczas koncertu pieniądze pomogą w walce o zdrowie dwóch radomianek.

Pieszo do Niepokalanowa

23 czerwiec 2019

We wtorek z Radomia wyruszy pielgrzymka w intencji trzeźwości do Niepokalanowa. To już trzydziesty raz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4