Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Diecezja Radomska

Księża ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia, którzy prowadzą Poradnię Rehabilitacji dla Dzieci, nie otrzymali kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. - Błagam i proszę o wsparcie, bo dzieci są najważniejsze. One potrzebują naszej pomocy - mówi ks. Christogonus Nnaemeka Uche.

73. rocznicę urodzin obchodzi dzisiaj biskup Adam Odzimek, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Jego dewizą są słowa: "Ne deficiant fides caritasque" (Aby wiara i miłość były mocne).Święcenia biskupie przyjął 12 maja 1985 roku. 

Dzień Dziecka Utraconego

06 październik 2017

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony będzie w niedzielę, 15 października. - Ten dzień jest po to, by pomóc tym rodzicom, którzy stracili swoje dziecko – mówi Małgorzata Górka diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Na kremówki do Opoczna

06 październik 2017

W niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia jak co roku na kremówki - ulubione ciastka Jana Pawła II zaprasza do Opoczna ks. Leszek Sokół.

O zbieranie pamiątek i wspomnień związanych z ks. Marcelim Prawicą, zachęcił biskup radomski Henryk Tomasik. Jeden z pierwszych kapłanów diecezjalnych z Europy, który wyjechał na misje do Afryki, zmarł 17 września w szpitalu w Końskich.

Radio Plus Radom włączyło się w akcję zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą "Zatrzymaj Aborcję!". Do 15 listopada każdy może poprzeć projekt zmiany prawa w Biurze Reklamy przy ul. Malczewskiego 1 w Radomiu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Radomianie wezmą udział w akcji "Różaniec do granic". Tylko z jednej parafii Matki Bożej Odkupiciela w kierunku granicy polsko-ukraińskiej wyjadą aż 4 autokary. Podobne pielgrzymki organizują parafie m.in. z Przysuchy i Starachowic.

Dwie ukraińskie parafie: z Doniecka i Donbasu, chcą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Radomiu.

Radomscy i świętokrzyscy leśnicy pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Dziś jest wspomnienie ich patrona, św. Franciszka z Asyżu.

Diecezja radomska włącza się w akcję "Różaniec do granic". Uczestnicy sobotniej X Pielgrzymki Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła, będę duchowo się łączyć modlitewnie w tym wielkim wydarzeniu religijnym.

Od 7 do 15 października potrwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Odbędzie się pod hasłem "Cultura porta fidei".

Hospicyjna Polska w Radomiu

04 październik 2017

Już po raz dziesiąty w Radomiu spotkają się wolontariusze hospicyjni z całej Polski. Konferencja pod hasłem "Idźcie i głoście w posłudze hospicyjnej" rozpocznie się w najbliższy piątek.

Kolejne spotkanie w Klubie Inteligencji Katolickiej w Radomiu.

Jutro wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Leśnicy z okazji dnia ich patrona będą pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Dom Kultury w Przysusze zaprasza na otwarcie wystawy poświęconej Słudze Bożemu ks. profesorowi Wincentemu Granatowi - "Veritatem Facientes In Caritate". Imprezę uświetnią swoja obecnością biskup radomski Henryk Tomasik i burmistrza Przysuchy Tadeusz Tomasik.

Za życiem!

02 październik 2017

Jutro w Radomiu odbędzie się pikieta w obronie życia nienarodzonych. Ma to być też protest przeciw projektowi "Ratujmy Kobiety", który znacznie liberalizuje możliwość przerywania ciąży. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA