Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

Sanktuarium maryjne w Kałkowie-Godowie zaprasza na Misteria Męki Pańskiej, które są grane w soboty przez okres Wielkiego Postu. Pierwsze widowisko zostanie wystawione na deskach 16 marca. Będzie to już 46. edycja misterium, w którym uczestniczą aktorzy-amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali.

Cisza, zatrzymanie się, rezygnacja z nadmiernej konsumpcji i gotowość na zmianę mogą nam pomóc lepiej przeżyć Wielki Post - mówi ks. Konrad Wójcik, psycholog.

Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu organizuje kolejne spotkania z cyklu "Poznajki". Można wpisywać się na listę rezerwową na najbliższy poniedziałek lub poczekać na edycję kwietniową.

W sobotę, 16 marca w hali sportowej PSP w Radomiu rozegrany zostanie trzeci charytatywny turniej piłki halowej "Gramy dla Kamyka". Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację dwudziestoletniego Kamila Wurmańskiego, który po nagłej i niewytłumaczonej medycznie utracie przytomności i niedotlenieniu mózgu walczy o powrót do pełni zdrowia. 

Warsztaty medialne

07 marzec 2019

Chcemy zgłębić tajniki fotografii.

Znany świecki charyzmatyk, ewangelizator oraz lider wspólnoty ze Skierniewic „Głos Pana” Marcin Zieliński poprowadzi w weekend rekolekcje w Jedlni. Natomiast w sobotę weźmie udział w "Wieczorze chwały" na radomskim Michałowie.

Wieczór modlitwy

06 marzec 2019

Siostry klaryski zapraszają w sobotę, 9 marca na Wieczór modlitwy

Krzyż i rock w DA

06 marzec 2019

Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zaprasza na Rockową Drogę Krzyżową. 

Zainaugurowano szóstą edycję akcji „Misjonarz na Post”. Już dziś można dołączyć do akcji, w której w ubiegłym roku uczestniczyło 15 tys. osób.

W Radomiu rozpoczęły się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. - Chcemy pokazać, że wiarę można przeżywać w codzienności, że Bóg jest obecny w codzienności, że wiara nie jest nudna - mówi ks. Krzysztof Kwiatkowski, który prowadzi rekolekcje w parafii katedralnej. 

Odbyła się promocja dwóch wydawnictw poświęconych radomskim bernardynom

- To czas, w którym nie tyle mam myśleć o tym, co mam stracić i z czego zrezygnować, ale co bardziej zdobyć. Zastanawiam się, co mam zrobić, żeby być bliżej Boga, co mam zrobić, żeby lepiej i wiarygodniej wypełnić Ewangelię. Jeśli za tym idzie, że muszę coś skrócić, coś odrzucić, z czegoś zrezygnować, to nie dla rezygnacji, tylko dla zdobycia czegoś większego - mówi o Wielkim Poście ks. bp Andrzej Przybylski z Częstochowy, który poprowadził we wtorek w Radomiu Kapłański Dzień Pokutny.

- Rozpoczynanie rekolekcji w tym momencie, kiedy posypywany jest popiół na nasze głowy, przypominane są warunki jak przeżywać Wielki Post - przez umartwienie, modlitwę, współuczestniczenie z tymi, którzy potrzebują pomocy, to jest droga, która powinna nas zmotywować - i dorosłych i dzieci - mówi ks. Stanisław Łabendowicz - dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Radomskiej. Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. 

- Każdy grzech księdza idzie na konto całego Kościoła – powiedział bp Andrzej Przybylski z Częstochowy, który prowadził Kapłański Dzień Pokutny. Spotkanie odbyło się 5 marca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Odbyły się warsztaty biblijne dla młodzieży.

- Czy dzisiaj są ideały? Czy w tym świecie subiektywnych narracji, gdzie według niektórych każdy Polak jest antysemitą, Kościół jest zbrodniczy i trzeba go postawić przed trybunałem w Hadze, Żołnierze Wyklęci to bandyci, każdy ksiądz ma coś za kołnierzem, jest miejsce na ideały? - pytał ks. bp Piotr Turzyński w homilii podczas Mszy Św. w bazylice św. Kazimierza w Radomiu. Za nami uroczystość odpustowa ku czci świętego Królewicza - patrona miasta Radomia i diecezji radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4