Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 21 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 1°C -6°C

Diecezja Radomska

W diecezji radomskiej rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży. Uczniowie aż siedmiu szkół spotkali się w hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu. To największe rekolekcje w diecezji.

"Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka" to temat tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej. W etapie diecezjalnym wzięły udział 53 osoby.

Spotkanie w KIK

06 marzec 2018

Będzie o Żołnierzach Wyklętych

Rekolekcyjny budzik

06 marzec 2018

Jutro w diecezji radomskiej rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży. Największe odbędą się w dekanacie Radom-Centrum. Będą skierowane do uczniów 7 szkół. 

Koncert Zespołu Gaudeamus

Fasada kościoła Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach w Radomiu otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit. 

W centrum niedzieli powinna być eucharystia oraz spotkania rodzinne i towarzyskie - uważa biskup Henryk Tomasik, odnosząc się do zbliżającego się zakazu handlu w niedzielę. 11 marca będzie pierwszą niedzielą, gdy sklepy będą zamknięte. Z kolei za dwa lata sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę.

Katecheta jest ewangelizatorem, a nie tylko nauczycielem religii – powiedział ks. prof. Marek Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który wygłosił kazanie w czasie Wielkopostnego Dnia Skupienia dla katechetów. Spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył bp Adam Odzimek.

24 zespoły wzięły udział w finałach XVII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w trzech halach sportowych w Radomiu. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach wiekowych.

- Pamięć historyczna jest dla nas jednym z fundamentów odzyskiwania tożsamości narodowej – mówił abp Wacław Depo, który 3 marca przewodniczył Mszy świętej w Bazylice świętego Kazimierza w Radomiu. Tego dnia odbyła się doroczna uroczystość odpustowa ku czci tego świętego, będącego patronem miasta Radomia i diecezji radomskiej.

Szydłowiec zaprasza 17 marca na Dzień Świętości Życia. Konferencję wygłosi dr Grzegorz Nyc, a świadectwami podzielą się Bartek Krakowiak oraz małżeństwo Gomułków.

W diecezji radomskiej ogłoszono zbiórkę przedsoborowych szat mszalnych i przedmiotów liturgicznych. Przedmioty te nie muszą być w idealnym stanie, a o ile nie są wpisane do rejestru zabytków.

W sobotę w Radomiu odbędą się finały XVII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Zagrają 24 drużyny.

 

Kolejni znani i popularni aktorzy, Danuta Stenka i Artur Żmijewski, wystąpili na planie filmowym „Klechy”. Powstający obraz dotyczy wydarzeń z protestu Radomskich Robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz, który był prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa i zmarł na skutek pobicia przez "nieznanych sprawców".

Starania o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza. 

Jałmużna, jedna z trzech wielkopostnych praktyk, pomaga nam wspierać innych, pomagać potrzebującym - mówi Michał Podlewski z Domowego Kościoła.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA