Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Diecezja Radomska

W niedzielę w Zwoleniu uhonorowani zostali kapłani - uczestnicy powstania styczniowego. Organizowali oni wsparcie dla leśnych oddziałów, jako kapelani towarzyszyli walczącym partyzantom. 

W niedzielę odbyła się pielgrzymka chóru oraz uczniów i uczennic Ogniska Muzycznego w Siennie do Radomia. Muzycy byli wraz ze swoim księdzem proboszczem, Ryszardem Batorskim.

Ponad 30 studentów rozpoczęło dziś uroczyście naukę na Uniwersytecie Biblijnym dla Dzieci.

Sanktuarium maryjne w Skarżysku - Kamiennej przeżywało dziś odpust Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczystej Eucharystii przewodniczył wielki przyjaciel sanktuarium, ks. kard. Henryk Gulbinowicz. 

Z udziałem Księdza Biskupa Henryka Tomasika w Watykanie odbyło się wczoraj pierwsze robocze spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

- Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tragedią, jaka dokonała się na Filipinach i olbrzymimi stratami po przejściu tajfunu – napisał ks. bp. Henryk Tomasik w specjalnym komunikacie do wiernych diecezji Radomskiej.

Pochodzący z diecezji radomskiej ks. Waldemar Maciąg, obecnie proboszcz parafii Bushnell na Florydzie, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ''Davey Awards 2013''.

Kuźnia z Franciszkiem

14 listopad 2013

W piątek, 15 listopada odbędzie się kolejne spotkanie młodych z cyklu Kuźnia.

W sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej trwają Dni Opieki towarzyszące przypadającemu 16 listopada odpustowi ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej.

Senatorowie PiS stanowczo protestują przeciwko promowaniu przez państwowe instytucje kultury "nietolerancji wobec osób wierzących oraz bluźnierczego przekazu służącego szerzeniu nienawiści religijnej".

 3 godziny 26 minut 24 sekundy. Tyle czasu potrzebował ks. Piotr Popis z Pionek na przebiegnięcie historycznego maratonu z Maratonu do Aten. Bieg odbył się w minioną niedzielę.

Jak przekształcić parafię we wspólnotę? Dyskutują o tym uczestnicy Dni Duszpasterskich, które odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

9 zastępów straży pożarnej i ponad dwudziestu strażaków uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru w zespole klasztornym ojców bernardynów w Radomiu.

Recitale o bł. Karolinie Kózkównie uświetnią obchody 20-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji radomskiej. Szeregi stowarzyszenia zasili też 50 nowych członków. 

W intencji wolontariuszy hospicyjnych będzie się modlił abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski, który 22 listopada będzie uczestniczył w uroczystości 10-lecia Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu - największej tego typu placówki w regionie. Hospicjum jest prawdopodobnie jedyną placówką na Mazowszu, która działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Pod płaszczem Maryi

10 listopad 2013

W niedzielę, 10 listopada swoje święto patronalne obchodziła radomska katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA