Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 14°C 7°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 9°C

Diecezja Radomska

Należy promować taką wizję życia, która służyłaby duchowemu rozwojowi przyszłych pokoleń - pisze abp Zygmunt Zimowski z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który jest obchdzony 1 października. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych przypomniał przy okazji apel Papieża Franciszka o zainteresowanie i szacunek dla ludzi starszych, o obronę ich prawa do godnego życia i do aktywnego uczestnictwa w życiu wspólnot lokalnych i całego społeczeństwa.

Rowerem po sanktuariach

30 wrzesień 2013

Ośmiu niestrudzonych rowerzystów odwiedziło w ciągu minionego weekendu pięć sanktuariów diecezji radomskiej.

Abp Gintaras Linas Grušas z Wilna przekaże relikwie św. Kazimierza dla radomskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Uroczystość wprowadzenia relikwii patrona miasta i diecezji radomskiej odbędzie się 3 października. Tego dnia minie 555. rocznica urodzin królewicza Kazimierza Jagiellończyka, który modlił się w kościele farnym.

13 mln złotych kosztował remont radomskiej katedry. 5-letni program konserwatorski świątyni został podsumowany dzisiaj z udziałem przedstawicieli władz Mazowsza, Radomia, instytucji wspierających oraz Diecezji.

Po 30 latach istnienia parafii kościół św. Rafała Kalinowskiego na radomskim Ustroniu został uroczyście poświęcony.

Jest ich 120 w 110 poradniach.  Doradcy życia rodzinnego diecezji radomskiej przeżywali w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczęcie roku formacyjnego.

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia włączyła się dziś w akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata".

Do wspólnej modlitwy o potrzebne dary dla profesorów, pracowników wyższych uczelni a przede wszystkim studentów rozpoczynających w dniu 1 października nowy rok akademicki, zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik. W niedzielę, 29 września obchodzony będzie XIII dzień modlitw w intencji środowiska akademickiego.

Do otwierania Katolickich Poradni Rodzinnych przy parafiach zachęca Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. W diecezji działa 110 takich poradni na 300 istniejących wspólnot parafialnych.

Środowiska pro-life w diecezji radomskiej zachęcają do modlitwy o szacunek dla ludzkiego życia. Akcja ma związek z pierwszym czytaniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Posłowie zajmą się tym podczas jutrzejszego posiedzenia Sejmu. Pod projektem podpisało się ponad 400 tys. osób.

Akcja Katolicka zaprasza do udziału w Pielgrzymce Rowerowej do Sanktuariów Diecezji Radomskiej.

Ponad tysiąc członków Akcji Katolickiej z trzech diecezji: radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej czuwało z piątku na sobotę (20/21 września) na Świętym Krzyżu.

Przez 15 godzin i 49 minut ks. Piotr Popis przebiegł 100 km. 

 

 

 

 

Ratujmy obraz

21 wrzesień 2013

Pilnej konserwacji wymaga łaskami słynący obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, który znajduje się w kościele św. Aleksego w Przedborzu. To jedna z najstarszych parafii w diecezji radomskiej, gdzie od wieków żywy jest tu kult maryjny. Wizerunek maryjny z tytułem Matki Bożej Serdecznej, został sprowadzony z Krakowa w 1618 roku.

Czy tak można?

20 wrzesień 2013

Słowa Franciszka są traktowane przez media wybiórczo - uważa biskup Henryk Tomasik. Do takich spraw ordynariusz radomski zaliczył pojawiającą się w polskich środkach przekazu interpretację słów Ojca Świętego, jakoby wzywał on księży do zaprzestania zbierania pieniędzy za posługi religijne.

Jutro (21 września) spod koneckiej kolegiaty wyruszy piesza pielgrzymka do Smarkowa. Dzięki niej młodzi ludzie chcą wypraszać łaski u swojego patrona św. Stanisława Kostki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA