Patron dnia: 23 marca - św. Józef Oriol, prezbiter
Pochmurno

2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 64%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 23 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 6°C -2°C

  • 24 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 5°C -4°C

Diecezja Radomska

Album na kanonizację

02 kwiecień 2014

"Święty Jan Paweł II na drogach Kościoła Radomskiego" - to tytuł albumu, jaki diecezja radomska przygotowała w hołdzie Janowi Pawłowi II z racji zbliżającej się jego kanonizacji. Autorem zdjęć jest Grzegorz Gałązka, zaś publikację wydało Michalineum.

Od kilku miesięcy w Szydłowcu działa Strefa JP2 Centrum Młodych. Stworzyli ją młodzi dla młodych. Zainspirowani bł. Janem Pawłem II proponują szereg inicjatyw, wobec których trudno przejść obojętnie. Stworzyli bibliotekę, chór, szkołę mediów, Strefę Talentów i to nie koniec...

Do Radomia przyjedzie nawrócona modelka, Anna Golędzinowska-Doto. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia o 19.30 w kościele bł. Annuarity na radomskim Michałowie.

W najbliższą niedzielę rozpoczną się wielkopostne rekolekcje akademickie w Radomiu.

 

O przekazywanie pamiątek związanych z postaciami pięciu radomskich męczenników z okresu drugiej wojny światowej, zachęca Kuria Diecezjalna w Radomiu. Zostaną one przekazane do powstającego Muzeum Katedralnego przy kościele Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Ikony z Wąchocka

01 kwiecień 2014

Przez kilka miesięcy w klasztorze ojców cystersów w Wąchocku odbywały się warsztaty pisania ikon.

Odpowiedzi na to pytanie, udzielił nam biskup Henryk Tomasik.

Biskup Henryk Tomasik wyraził wdzięczność za przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w Radomiu, również za podjęcie nowatorskich form tych nauk, które odbyły się nie tylko w kościołach, ale i szkołach. Również młodzież włączała się czynnie w rekolekcje przygotowując nabożeństwa i inscenizacje teatralne.

Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej przypomina ślady obecności błog. Jana Pawła II.

Ponad 300 skautów modliło się w sobotę, 29 marca w Sanktuarium Ostrobramskim w Skarżysku- Kamiennej.

Rycerze Kolumba oferują na kanonizację bezpłatne pola namiotowe w Rzymie

Koncert Papieski z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia w Radomiu. Na scenie ustawionej wzdłuż ulicy Jana Pawła II wystąpi ok. 120 solistów i muzyków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ''Lumen'', który przedstawi ''Pop-oratorium o Miłosierdziu Bożym''.

Od środy w Radomiu trwają rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

 

Wyrwani z niewoli

27 marzec 2014

Ich dewizą się słowa z Listu do Galatów: ''Ku wolności wyswobodził nas Chrystus''. Jednak zanim spotkali Jezusa, szczęścia szukali w narkotykach, alkoholu, przemocy, czy pornografii. Dzisiaj głoszą orędzie Bożego Miłosierdzia, pod płaszczem Maryi Matki Miłosierdzia. Rekolekcje, które prowadzą, gromadzą tłumy młodzieży. Tak było dzisiaj w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

O modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie apeluje bp Radosław Zmitrowicz z diecezji kamieniecko-podolskiej.  - Wszyscy bardzo gorąco modlimy się o pokój, ale nie wiemy, co nas czeka. Patrząc na historię, widzimy, że zło czasami rozlewa się z wielką siłą. Trudno nam to zrozumieć - mówi pochodzący z diecezji radomskiej bp Zmitrowicz.

Dzień modlitwy za Federację Skautingu Europejskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Harcerzom będą towarzyszyć: bp Henryk Tomasik, księża duszpasterze i rodzice. Skauci będą mieli możliwość zaprezentowania swych umiejętności kulinarnych i ekspresyjnych.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 64%

Wiatr: 6.44 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA