Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup

Diecezja Radomska

Coraz więcej działa poradni specjalistycznych przy parafiach w Radomiu.

W drugą rocznicę śmierci bp. Edwarda Materskiego, pierwszego biskupa radomskiego, 24 marca o godzinie 18.00 w katedrze Opieki NMP w Radomiu będzie sprawowana Eucharystia. Będzie jej przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

Do solidnego przygotowania do małżeństwa zachęca młodych Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. W ubiegłym roku do sakramentu małżeństwa przystąpiło ponad 4,2 tys. par. Gorzej wygląda sytuacja z przygotowaniem do ślubu. Z tej formy wsparcia skorzystało 2,2 tys. narzeczonych. Dotyczy to głównie spotkań w poradniach parafialnych, bądź trzech spotkań z duszpasterzem bezpośrednio przed zawarciem małżeństwa.

Wielkie poruszenie

20 marzec 2014

Entuzjazm towarzyszy przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Taką opinię wyraził ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. - Mamy informacje z wielu krajów, że takiego poruszenia, aby przyjechać do Krakowa nie było przed Madrytem czy Rio de Janeiro - powiedział ks. Suchodolski, który był gościem Radia Plus Radom.

W piątek, 21 marca odbędzie się kolejna Kuźnia z Franciszkiem.

Marsz dla Życia

19 marzec 2014

Do podejmowania działań duszpasterskich, mających na celu ukazywania świętości i nienaruszalności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci zachęca wspólnoty parafialne Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Zachęta została skierowana z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia. W Radomiu z tej racji odbędzie się 25 marca Marsz dla Życia.

Sanktuarium maryjne w Kałkowie-Godowie zaprasza na Misteria Męki Pańskiej, które są grane przez okres Wielkiego Postu w każdą sobotę. W przedstawieniu udział biorą aktorzy - amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali.

Katarzyna Zielińska z Publicznego Gimnazjum nr 23 w Radomiu została laureatką konkursu "Jan Paweł II - droga człowieka". Konkurs zorganizowało Centrum Myśli Jana Pawła II i Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

 

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej organizuje w sobotę, 22 marca pielgrzymkę na Jasną Górę.

Kolejny koncert papieski odbył się w niedzielny wieczór w kościele św. Rodziny w Radomiu, który był duchowym przygotowaniem do kanonizacji Jana Pawła II. Na organach zagrał Emanuel Bączkowski - wirtuoz organów, dyrygent i menadżer kultury. Recytacje pasyjnych tekstów błogosławionego Jana Pawła II wykonał Jan Krzysztof Szczygieł, aktor znany z kilku polskich seriali telewizyjnych.

Jako biblista będzie mógł nakreślić pracę w Kościoła w kierunku fundamentów. Tak abp. Stanisławie Gądeckim mówi biskup Henryk Tomasik. Biskup radomski krytycznie ocenił również zachowanie niektórych dziennikarzy, którzy przed wyborem nowego przewodniczącego KEP zajęli się ''atakowaniem ewentualnych kandydatów''.

Uroczystość zgromadziła nie tylko domowników seminarium duchownego, ale również ich najbliższych. 

Cały misyjny świat potrzebuje modlitewnego wsparcia wszystkich chrześcijan - uważa ks. Zenon Sala, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, który przez 7 lat przebywał na misjach w Kamerunie. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce obchodzi Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

Charyzma i autentyczność kapłańska Jana Pawła II będzie rzutowała mocno na moją funkcję - mówi 51-letni ks. prof. Marek Tatar, który został nowym Krajowym Duszpasterzem Powołań. Zastąpił na tym stanowisku ks. Marka Dziewieckiego, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 10 lat. Decyzję w tej sprawie podjęli polscy biskupi w trakcie ostatniego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Prowadzenie i wspieranie działalności służącej umacnianiu polskich rodzin - to główne cele stowarzyszenia ''Solidarność Polskich Rodzin'', które powstało w Radomiu.

To duchowe przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4