Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych

Diecezja Radomska

Ogólnopolski zjazd katolickich ginekologów, położników i naprotechnologów oraz ich sympatyków, odbędzie się w dniach 21-23 marca w Mariówce koło Radomia. W programie są m.in. wykłady lekarzy specjalizujących się w leczeniu niepłodności. Organizatorem spotkania jest Maria Szczawińska z Krakowa, szefowa Ogólnopolskiej Sekcji Ginekologów Położników Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy.

Akademia Młodych - to nowy projekt Caritas Diecezji Radomskiej. Powstanie on na bazie istniejącej świetlicy socjoterapeutycznej. W tym celu został nabyty budynek po byłym Diecezjalnym Studium Organistowskim przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Obiekt należał do parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach.

Rekolekcje wielkopostne przeżywali w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu uczniowie szkół podstawowych.

Caritas Diecezji Radomskiej z zadowoleniem przyjęła informacje o kontynuacji programu żywnościowego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Udało się również utrzymać budżet Funduszu na poziomie 3,5 miliarda euro.

Potrzebna jest nam świadomość dotycząca funkcjonowania mediów - mówi biskup Henryk Tomasik przed rozpoczynającym się jutro zebraniem plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. W czasie obrad odbędzie się konwersatorium medialne dla biskupów.

O niewypalanie traw apelują wspólnie Wojewoda Mazowiecki i Komendant Państwowej Straży Pożarnej. Apele zostaną wysłane do kurii diecezjalnych, które swoim zasięgiem administracyjnym obejmują teren województwa mazowieckiego.

Jest to wynik napiętej sytuacji między Rosją a Ukrainą. Biskup radomski jednocześnie podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, którzy organizują pomoc charytatywną dla potrzebujących na Ukrainie.

Zakończyły się XIV Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Turniejowe mecze rozgrywane były w Opocznie i Żarnowie.

W Radomiu powstała dziś grupa robocza, która zajmie się wielorakim przygotowaniem w diecezji radomskiej do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

 

Znajomością Księgi Rodzaju mogłyby zawstydzić dorosłych. Mowa o dzieciach, które wzięły udział w finale diecezjalnym Konkursu Biblijnego.

Od najbliższej niedzieli w Radiu Plus Radom będzie można wysłuchać autorskich konferencji biskupa Henryka Tomasika.

Życzenia dla kobiet

07 marzec 2014

Z okazji Dnia Kobiet życzenia złożył biskup Henryk Tomasik. 

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się dziś etap diecezjalny XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej. 

 

Do akcji może się włączyć każdy z nas. Czekamy na was!

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Ziemi Radomskiej zaprasza w swoje szeregi. Przez dwie dekady formowało lekarzy, teraz czeka na nowych, bo razem można więcej.

Warto przestać pić

06 marzec 2014

Modlimy się o trzeźwość Polaków.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4