Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych

Diecezja Radomska

AdoMiS– nowa inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych.

W eliminacjach tego turnieju wzięły udział aż 154 drużyny. Najlepsze z nich już w sobotę zagrają o mistrzowskie tytuły. Przed nami finały XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Chrystus jest źródłem mądrości, miłości i mocy potrzebnej do znoszenia przeciwności na jakie napotyka człowiek będący na wysokich stanowiskach społecznych - powiedział biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha, który celebrował Mszę świętą w kościele św. Kazimierza w Radomiu. 

"Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Takie słowa wypowiada dziś ksiądz posypując głowy wiernych popiołem. Środa Popielcowa rozpoczęła Wielki Post.

Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwracają się do wiernych polscy biskupi.

Najstarsza część cmentarza rzymsko-katolickiego z 1820 roku, zlokalizowana w Wielgiem powiecie lipskim na Mazowszu, została wpisana do rejestru zabytków ze względu na wartości artystyczne i historyczne.

Osoby, które dbają o swoje ciało podczas zajęć fitness, mogą być dla nas przykładem, a być może i powodem zawstydzenia. Takie przekonanie wyraził biskup Henryk Tomasik w przededniu rozpoczynającego się Wielkiego Postu.

Przed nami 40 dni pokuty. 

Biskup Henryk Tomasik apeluje do rodziców, aby ich dzieci czynnie wzięły udział w rozpoczynających się w środę rekolekcjach wielkopostnych. Z kolei wydział katechetyczny Kurii Biskupiej w Radomiu pisze na swoich stronach internetowych, że ''nie do pomyślenia jest, by uczniowie czas rekolekcji potraktowali jako dni wolne''.

W niedzielę, 2 marca w całej Polsce rozpoczyna się 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Kulminacja corocznych obchodów święta patrona diecezji radomskiej i miasta Radomia tradycyjnie związana będzie z liturgicznym wspomnieniem Św. Kazimierza Królewicza - 4 marca. W tym roku obchodzimy 530. rocznicę śmierci tego świętego.

Żołnierze Wyklęci uczą nas troski o kształt Ojczyzny, społeczny i polityczny - powiedział biskup Henryk Tomasik, nawiązując do jutrzejszych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca w Radomiu celebrowana będzie Msza św., odbędą się również: pikieta, Apel Pamięci oraz program artystyczny. Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944-1963.

Zero mnożone przez miliardy daje zero, ale jedna miliardowa przez nieskończoność daje nieskończoność. Właśnie, że ja ciągle próbuję i uwierzę, że razem z Chrystusem zostanę umocniony. To słowa prorektora KUL o. Andrzeja Derdziuka OFMCap, który uczestniczył w Dniu Pokutnym dla Duchowieństwa w Radomiu.

Wzrasta liczba osób, które przyjmują sakrament namaszczenia chorych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. - Jest coraz większe rozumienie tego sakramentu przez chorych i ich bliskich. Cieszę się również, że w środę papież Franciszek zachęcał chorych do przyjmowania sakramentu namaszczenia - powiedział ks. Mirosław Bandos, kapelan lecznicy. W 2013 roku sakrament przyjęło 1,5 tys. chorych, rok wcześniej była to liczba tysiąc dwieście.

W wieku 90 lat, w nocy z 25 na 26 lutego, zmarła siostra Józefa Więckowska ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Jutro o godz. 17 w kościele w Pelagowie - Trablicach odprawiona będzie Msza Św. w intencji ś.p. ks. Romana Kotlarza z okazji jego imienin.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4