Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 20 stycznia - św. Sebastian, męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Diecezja Radomska

Rekordowy Zwoleń

02 październik 2013

Ponad 6 tysięcy zorganizowanych grup odwiedziło w sezonie letnim kryptę, w której spoczywają szczątki Jana Kochanowskiego. Znajduje się ona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Turyści mogą również zwiedzać Centrum Regionalnego przy Nekropolii Jana Kochanowskiego, przy którym znajduje się muzeum, gdzie można zobaczyć liczne pamiątki rodziny Kochanowskich.

Różańce do ręki

02 październik 2013

Do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w październiku zachęca członków kół różańcowych ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Dlatego też Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę.

W czwartek o 17-tej odbędą się uroczystości żałobne ks. Józefa Domańskiego, proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach. Pogrzeb dzień później o 12.00.

Do solidnego przygotowania się do małżeństwa zachęca młodych ludzi biskup Henryk Tomasik. 

VI Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego odbędzie się w dniach 4-6 października w Wyższej Szkole Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka w Radomiu. Wolontariusze z całego kraju będą rozmawiać o budowaniu wspólnoty hospicyjnej, zasadach prowadzenia opieki nad chorymi i ich rodzinami i osieroconymi.

Należy promować taką wizję życia, która służyłaby duchowemu rozwojowi przyszłych pokoleń - pisze abp Zygmunt Zimowski z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który jest obchdzony 1 października. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych przypomniał przy okazji apel Papieża Franciszka o zainteresowanie i szacunek dla ludzi starszych, o obronę ich prawa do godnego życia i do aktywnego uczestnictwa w życiu wspólnot lokalnych i całego społeczeństwa.

Rowerem po sanktuariach

30 wrzesień 2013

Ośmiu niestrudzonych rowerzystów odwiedziło w ciągu minionego weekendu pięć sanktuariów diecezji radomskiej.

Abp Gintaras Linas Grušas z Wilna przekaże relikwie św. Kazimierza dla radomskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Uroczystość wprowadzenia relikwii patrona miasta i diecezji radomskiej odbędzie się 3 października. Tego dnia minie 555. rocznica urodzin królewicza Kazimierza Jagiellończyka, który modlił się w kościele farnym.

13 mln złotych kosztował remont radomskiej katedry. 5-letni program konserwatorski świątyni został podsumowany dzisiaj z udziałem przedstawicieli władz Mazowsza, Radomia, instytucji wspierających oraz Diecezji.

Po 30 latach istnienia parafii kościół św. Rafała Kalinowskiego na radomskim Ustroniu został uroczyście poświęcony.

Jest ich 120 w 110 poradniach.  Doradcy życia rodzinnego diecezji radomskiej przeżywali w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczęcie roku formacyjnego.

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia włączyła się dziś w akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata".

Do wspólnej modlitwy o potrzebne dary dla profesorów, pracowników wyższych uczelni a przede wszystkim studentów rozpoczynających w dniu 1 października nowy rok akademicki, zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik. W niedzielę, 29 września obchodzony będzie XIII dzień modlitw w intencji środowiska akademickiego.

Do otwierania Katolickich Poradni Rodzinnych przy parafiach zachęca Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. W diecezji działa 110 takich poradni na 300 istniejących wspólnot parafialnych.

Środowiska pro-life w diecezji radomskiej zachęcają do modlitwy o szacunek dla ludzkiego życia. Akcja ma związek z pierwszym czytaniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Posłowie zajmą się tym podczas jutrzejszego posiedzenia Sejmu. Pod projektem podpisało się ponad 400 tys. osób.

Akcja Katolicka zaprasza do udziału w Pielgrzymce Rowerowej do Sanktuariów Diecezji Radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4