Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

III Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłkę siatkową odbędą się 25-26 października w Radomiu.

Czym są misje?

23 październik 2013

Działalność misyjna to znak troski zbawienia o innych ludzi - mówi biskup Henryki Tomasik z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego w Polsce. Na świecie pracuje obecnie 2003 misjonarzy z Polski, w tym ponad 20 z diecezji radomskiej.

15 lat Apostolatu Maryjnego

23 październik 2013

Apostolat Maryjny Cudownego Medalika przy parafii świętej Rodziny w Radomiu ma 15 lat.

Radomska Caritas zainaugurowała akcję, której celem jest stworzenie specjalnego funduszu. 100 procent pozyskanych środków trafi do potrzebujących.

Kolumbarium już gotowe

22 październik 2013

W Radomiu powstało pierwsze kolumbarium, czyli miejsce pochówku urn z prochami.

Różaniec w konkursie

21 październik 2013

20 października w Sanktuarium NMP. Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole miało miejsce rozstrzygnięcie III Międzyszkolnego Konkursu „Jak paciorki różańca”.

Bóg Cię kocha!

21 październik 2013

Pierwsze spotkanie już dzisiaj! Przyjdź i posłuchaj!

Rozśpiewana Kraśnica

21 październik 2013

Wzięli w nim udział zarówno soliści, jak i chóry, małe dzieci, ale również dorosłe osoby - łącznie blisko 130 uczestników. W Kraśnicy pod Opocznem zakończył się Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej.

Próba eliminowania Boga

21 październik 2013

W ten sposób biskup Henryk Tomasik komentuje jutrzejsze głosowanie Parlamentu Europejskiego w sprawie rezolucji zalecającej m.in., by ''aborcja była legalna, bezpieczna i dostępna we wszystkich krajach UE''.

Abp Zygmunt Zimowski konsekrował 20 października kościół św. Łukasza na radomskim Michałowie. W Polsce jest zaledwie 14 świątyń, których patronem jest ten święty. Budowa kościoła została przerwana w latach 80-tych ubiegłego wieku, na wskutek działań władz komunistycznych. Dopiero w 2002 roku rozpoczęto na nowo budowę murowanego kościoła. Do tego celu wykorzystano m.in. 50 tirów z cegłą.

Aktualność testamentu

20 październik 2013

Życie i postawa ks. Popiełuszki jest zobowiązaniem dla wszystkich Polaków - powiedział ks. dr Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana na radomskim Idalinie, który w sobotę wieczorem celebrował Mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Już poraz drugi wspólnoty Żywego Różańca, które istnieją prawie w każdej polskiej parafii, przeżywać będą Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej.

''Chrystocentryzm nauczania i posługi Biskupa Edwarda Materskiego''. Pod takim hasłem odbyło się sympozjum, którego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej oraz Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki KUL.

Tymi słowami abp Zygmunt Zimowski zwrócił się do pracowników służby zdrowia z okazji obchodzonego wczoraj wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty - patrona lekarzy i pielęgniarek.

Bp Jan Chrapek jako ewangelizator ukazywał czynem miłość Boga do potrzebujących - powiedział abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, który w piątek wieczorem przewodniczył Mszy świętej w radomskiej katedrze.

Sensacja przed informacją

18 październik 2013

Dzisiaj ważniejsza jest sensacja niż informacja, czy edukacja - uważa biskup Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski nawiązał tym samym do słów abp Józefa Michalika, który mówił, że media nie chcą się zająć przyczynami karygodnych nadużyć dorosłych wobec dzieci.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4